Duży formatNewsTylko na VODnews.pl

Tradycyjna telewizja wchodzi w erę internetowej rozrywki

Firmy telekomunikacyjne zgarniają swój udział w internetowej telewizji

Rozrywka staje się ważnym aspektem także dla operatorów telekomunikacyjnych. W czasach, gdzie smartfony już nie służą tylko do dzwonienia i pisania SMSów, oferty muszą być rozbudowane. Klienci oczekują nie tylko nielimitowanych rozmów, SMSów czy MMSów. Największym priorytetem staje się internet, paczka GB oraz szybkość łącza. Dla wielu klientów, nie tylko tych najbliższych nowych technologi, liczą się również usługi dodatkowe. Głównie są to streamingi muzyki, takie jaki Tidal czy Plus Music. Wśród usług komplementarnych mamy do czynienia również z podcastami, e-bookami czy właśnie rozrywką w postaci filmów i seriali. Na tej ostatniej kwestii skupiają się obecnie sieci telekomunikacyjne.

Jeśli mamy wskazywać pierwszy podmiot oferujący nie tylko usługi telekomunikacyjne, ale także telewizję to jest to niewątpliwie Orange. Spadkobierca Telekomunikacji Polskiej, poza podstawowymi ofertami, w swoim portfolio posiada Telewizję Tu i Tam, zarówno za pomocą DTH jak i łącza światłowodowego. Pomarańczowy operator skupia się przede wszystkim na udostępnianiu kanałów telewizyjnych od jak największej ilości nadawców TV. Biblioteka VOD również ma ogromne znaczenie m.in. za sprawą filmów do wypożyczenia w jakości Ultra HD 4K. Nie brakuje pozostałych treści wideo za sprawą aplikacji Orange GO.

Play Now TV BOX i Magenta 1 to nowa definicja rozrywki telewizyjnej przez internet

Podobną drogę obrał fioletowy operator Play, tworząc na początku niewielką usługę Play Now. Z czasem oferta telewizyjna oferowana przez internet stawała się znacząca dla abonentów. Play po wprowadzeniu kilku zmian, kolejnych dostawców takich jak Showmax, HBO GO, Netflix, a także FOX Play, National Geographic Play oraz Nickelodeon Play. Operator skupia się przede wszystkim na wyborze najlepszych dostawców czy wartościowych kanałów. Oferuje dostęp do kanałów posiadających w swojej ramówce najlepsze filmy i seriale. Wszystko sprowadziło się do najważniejszego kroku strategicznego dla Play. Operator uruchomił nową ofertę Play Now TV BOX, dając do dyspozycji także dekoder bez żadnych ograniczeń z systemem Android TV.

Wybór najlepszych treści to także domena najnowszej oferty rozrywki w T-Mobile. Operator przygotował nową usługę komplementarną o nazwie Magenta 1 i powalczy o segment telewizyjny w internecie. W obecnej konfiguracji oferty, abonenci mogą skorzystać z podstawowych usług telekomunikacyjnych, ze zniżki na smartfony i telewizory oraz dostęp do biblioteki Netfliksa bez dodatkowych opłat. Dodatkowo, na klientów czekają pakiety IPLI, z dostępem do najlepszego sportu (Eleven Sports i Polsat Sport) oraz do rozrywki rodzinnej (IPLA Dzieci, IPLA Filmy i Seriale, IPLA News i Rozrywka). Na konferencji magentowej sieci mogliśmy usłyszeć, że firma chce dawać klientom to, co najlepsze, a nie to co jest dostępne na rynku. Ważną informacją jest także to, że operator nie spoczywa na laurach i prowadzi rozmowy z innymi dystrybutorami treści wideo. Nieoficjalnie mówi się o platformie Prime Video, która coraz bardziej jest dostosowana do polskiego widza.

Netflix traci kontent nadawców telewizyjnych. Stawia na sekcję Originals >>

Poprzednia strona 1 2 3 4 5Następna strona

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!