Bajki VODNewsYouTube

Studio Filmów Rysunkowych udostępnia kultowe animacje za darmo

Reksio i Baltazar Gąbka wśród bohaterów kultowych bajek udostępnionych w serwisie YouTube. Studio Filmów Rysunkowych zawarło z Google’m umowę.

Prawie 80 odcinków bajek i cztery filmy animowane zostały udostępnione na kanale Studio Filmów Rysunkowych w serwisie YouTube. Treści są dostępne zupełnie za darmo i legalnie. W międzyczasie twórcy kanału rozpoczęli masowe usuwanie nielegalnych kopii znajdujących się na serwerach Google’a. Z niewyjaśnionych przyczyn, z nowo powstałego kanału zniknęły materiały dotyczące „Bolka i Lolka”.

Studio Filmów Rysunkowych już w serwisie YouTube. Czas na powrót do kultowych animacji!

Właściciele praw do polskich seriali animowanych udostępnili na platformie YouTube wybrane produkcje. Jak udało się nam potwierdzić, to nie jest cały zasób z portfolio studia. Kanał z czasem będzie uzupełniał kolejne treści. Wśród wspaniałych animacji znajdziemy serial „Miś Kudłatek”, „Pampalini, łowca zwierząt”, „Podróże Kapirana Klipera” czy „Kuba i Śruba”. Jednak największym zainteresowaniem użytkowników mogą liczyć takie tytuły jak „Reksio” czy „Porwanie Baltazara Gąbki„.

Kanał jest dostępny pod TYM adresem. Do tej pory udostępniono cztery filmy animowane, w tym „Porwanie w Tiutiurlistanie”. Z kolei najwięcej odcinków zobaczymy przy produkcji „Reksia” (25 epizodów) oraz przy „Misiu Kudłatku” i „Porwaniu Baltazara Gąbki” (po 13 odcinków). Nieco mniej materiałów udostępniono dla serii „Podróże Kapitana Klipera (6 epizodów) oraz „Kuby i Śruby” (5 odcinków).

„Bolek i Lolek” zniknęli z kanału. Problem z prawami licencyjnymi?

W porozumieniu z Google’em, administratorzy kanału SFR otrzymali narzędzie do usuwania nielegalnych kopii bajek, udostępnianych w serwisie YouTube. Wszystkie treści powiązane z SFR, udostępnione przez użytkowników bezprawnie, zostały usunięte. Widzowie jednak nie muszą martwić się o brak ulubionych bohaterów z dzieciństwa – bowiem właśnie po to powstał kanał SFR.

Podczas debiutu, SFR udostępnił wszystkim zainteresowanym materiały z Bolkiem i Lolkiem. Także filmy długometrażowe, w tym „Wielka podróż Bolka i Lolka” czy „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”.Dziś jednak tych treści już nie ma. Materiały z udziałem Bolka i Lolka zostały chwilowo ukryte ze względu na problemy z prawami licencyjnymi.

W związku z wystąpieniem z roszczeniami jednego ze spadkobierców Władysława Nehrebeckiego, współtwórcy postaci Bolka i Lolka, Studio Filmów Rysunkowych postanowiło tymczasowo zawiesić emisję filmów z postaciami Bolka i Lolka na kanale YouTube.

Studio posiada w swoim portfolio takie hity jak „Kangurek Hip-Hop”, „Lis Leon”, „Profesorek Nerwosolek” czy „Jacek i jego pies”. Nie wykluczone, iż wkrótce odcinki z tych serii pojawią się na nowym kanale w serwisie YouTube.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!