NewsPlay Now
Popularne

Nowoczesna telewizja Play Now TV BOX ruszyła pełną parą

Usługa telewizyjna operatora telekomunikacyjnego Play na dobre weszła do salonów. Dekoder Play Now TV BOX z dużą aktualizacją i z nowymi ofertami.

Nowoczesna i elastyczna telewizja internetowa. Tymi słowami można określić najnowszą usługę pod patronem fioletowego operatora Play. Sieć telekomunikacyjna po wprowadzeniu oferty Play Now, stopniowo pracowała nad zupełnie nowym podejściem do telewizji linearnej. Po kilkumiesięcznych pracach, światło dzienne ujrzał dekoder Play Now TV BOX. Klienci Play’a mogli testować sprzęt i usługę zupełnie za darmo przez sześć miesięcy. Sieć jakiś czas temu ogłosiła oficjalne dodanie usługi do swojego portfolio. Nam pozostaje zatem zaprezentować zbiór wszystkich informacji o telewizji internetowej. Czy warto sięgnąć po taką usługę?

Play Now TV BOX to odpowiedź na Player+BOX, MyCanal i IPTV od Cyfrowego Polsatu?

Domeną dekodera jest zaproponowanie użytkownikowi połączenie telewizji linearnej z usługami VOD. Wszystko bez żadnych anten, długoterminowych umów i z możliwością zmiany pakietów w dowolnym momencie. Na podobne rozwiązanie, jako pierwszy w Polsce, zaprezentował operator nc+ wraz z dekoderem Player+BOX. Konkurencja obecnie pracuje nad zupełnie nowym podejściem do usług nie tylko dla swoich abonentów. Wkrótce ujrzymy nową usługę pod nazwą MyCanal. Patrząc na polski rynek, to już teraz widzimy ruch także po stronie Cyfrowego Polsatu, który rozpoczął sprzedaż swojej telewizji bez wymaganej instalacji anteny. Nowa oferta jest powiązana z technologią IPTV. Play nie czekając na dalsze ruchy konkurentów, postanowił na dobre wprowadzić swoją telewizyjną usługę. Od teraz, nie tylko abonenci fioletowego operatora mogą korzystać z oferty Play Now TV BOX.

Internetowa i elastyczna telewizja w usłudze Play Now TV BOX
Internetowa i elastyczna telewizja w usłudze Play Now TV BOX

Pod hasłem „Zupełnie nowe podejście do oglądania” specjalnie nie zawarto wyrazu „telewizja” – jak powiedział rzecznik prasowy Marcin Gruszka podczas konferencji. Dziś nie mówimy już o tradycyjnej telewizji, z połączeniem z wideo na życzenie to właśnie zupełnie nowy sposób konsumpcji treści. Oglądamy kiedy chcemy, na czym chcemy i przede wszystkim, w dowolnym momencie możemy zmienić pakiety z kanałami telewizyjnymi. Pełny zapis z konferencji można obejrzeć pod TYM adresem.

Play Now TV rozwiąże bolączki abonentów płatnej telewizji

Wizją usługi jest stworzenie, w której klient będzie mógł swobodnie i wygodnie wybierać treści dla siebie. Mowa o filmach, serialach, programach rozrywkowych czy o kanałach telewizyjnych. Operator zapewnia, że w każdym momencie można zdecydować o włączeniu lub wyłączeniu dodatkowych pakietów. Nie wymaga posiadania łącza internetowego od fioletowej sieci. Usługa zadziała na każdym internecie z odpowiednią prędkością. To wyróżnia Play’a na tle konkurencyjnym, jak Orange Telewizja Tu i Tam czy IPTV Cyfrowego Polsatu, gdzie wymagane jest łącze bezpośrednio od usługodawcy.

Dzięki sprzętowi, klient nie musi podłączać żadnych innych urządzeń. Za pomocą dekodera może oglądać telewizję naziemną, kanały linearne przez internet oraz korzystać z serwisów VOD, w tym YouTube, HBO GO czy Netflix. System znajdujący się w środku to Android TV z nakładką od Play’a. Wspomniana łatka posiada dodatkowe udogodnienia, jak jedna lista kanałów, niezależnie skąd je odbieramy. Operator telekomunikacyjny chwali się tym, że nie blokują funkcjonalności Androida. Oznacza to, że klienci mogą ściągać dowolne aplikacje z Google Play, czy z innych źródeł API. Telewizję Play Now możemy oglądać na urządzeniach mobilnych, w aplikacjach na smart TV, Android TV czy na komputerze.

Naszpikowana technologią telewizja na naszych zasadach

Wyprodukowany przez operatora dekoder daje więcej możliwości, niż oferuje tradycyjna telewizja. Mamy do czynienia przede wszystkim z możliwością nagrywania programów telewizyjnych. Pliki są przechowywane w chmurze (a nie na dysku), w ramach podstawowego pakietu mamy możliwość nagrania do 100 godzin. Za dodatkową opłatą, możemy zwiększyć limit do 1 tys. godzin. Wszyscy Ci, którzy do tej pory spóźniali się na emisję swoich ulubionych programów mogą teraz odetchnąć z ulgą. Telewizja Play Now pozwoli na odtworzenie danego programu od początku, nawet wtedy, gdy dana emisja jest już niemal zakończona. Jeżeli nie jesteśmy w stanie włączyć kanału TV w odpowiednim czasie, to pozostaje nam jeszcze usługa Catch Up TV. Możemy oglądać wybrane programy do siedmiu dni wstecz od wyemitowania w telewizji. Warto dodać, że dekoder umożliwia podłączenie telewizji naziemnej (DVB-T/C), zyskując przy tym podstawowe stacje, takie jak TVP1, Polsat czy TVN. Jedną z ulubionych funkcji testerów jest możliwość oglądania jednocześnie na kilku urządzeniach.

Dodatkowym atutem może być wyszukiwanie głosowe, wystarczy przycisnąć na pilocie odpowiedni klawisz.

Pilot dołączony do dekodera Play Now TV BOX
Pilot dołączony do dekodera Play Now TV BOX

Jedną z atrakcyjniejszych funkcji głosowych, poza oczywistymi funkcjami, jest wyszukiwanie kontentu. Działa to na zasadzie powiedzenia do mikrofonu nazwy filmu lub serialu. Dekoder wyszuka odpowiednią treść i przedstawi szczegóły produkcji, dodając informacje o roku produkcji, aktorach czy opis fabuły, a także zostanie zaprezentowany cennik dla wielu platform takich jak IPLA, HBO GO, Chili czy Play Now.

Oferta telewizji Play Now TV. Kanały telewizyjne, treści VOD, współpraca z platformami Netflix i HBO GO

Decydując się na wprowadzoną usługę telewizyjną, zyskujemy możliwość rezygnacji do 30 dni bez żadnych konsekwencji i brak opłat przez trzy miesiące. Przy wyborze dekodera, decydujemy się na pakiet podstawowy z kanałami telewizyjnymi za 20 zł miesięcznie. Jeżeli nie jesteśmy abonentami Play’a, koszt jest wyższy i wynosi 35 zł. Oferta wówczas jest uruchamiana na 24 miesiące. W pakiecie dostajemy takie stacje telewizyjne jak FOX, FOX Comedy, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4, National Geographic, Nat Geo Wild, Nat Geo People, Paramount Channel, History, Diney Channel, Disney XD, Disney Junior, BBC Lifestyle, TNT HD, The Q Polska, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History, CNN International, Fokus TV, Stopklatka TV, Comedy Central, Nowa TV, Zoom TV, MTV Music, MTC HD, Eska TV, Polo TV, Stars TV, 1 Classic, Nicktoon, WP TV.

Klienci mogą decydować się na dodatkowe pakiety, które można włączać i wyłączać w danym miesiącu:

 • KIDS (10 zł/mies.) – Nickelodeon, Cartoon Network, Boomerang, Nick Jr., Da Vinci, Polsat JimJam, Baby TV, CBeebies, Duck TV.
 • SPORT (15 zł/mies.) – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Motowizja, Extreme Sport Channel.
 • EXTRA (20 zł/mies.) – rozszerzony pakiet z kanałami tematycznymi. W skład wchodzą: AMC, AXN, BBC Earth, BBC First, Kino Polska, Comedy Central Family, Bloomberg Television, Polsat Visat Explorer, Epic Drama, Lifetime, Romance TV, Extreme Sports Channel, H2, MTV Live HD, MTV Dance, MTV Rocks, MTV Hits, CH+1, GINX ESports TV, Kino Polska Muzyka, Motowizja, BBC World News, BBC Brit i Eska Rock TV.
 • HBO GO (25 zł/mies.) – bezpłatny abonament przez pierwsze trzy miesiące, oprócz pełnej biblioteki premium, do dyspozycji mamy kanały HBO, HBO 2 i HBO 3.

Oferta pozwala na bezpośrednią subskrypcję platformy Netflix, naliczona opłata (od 34 zł) będzie naliczana do rachunku operatora Play.  Szczegóły oferty można znaleźć pod TYM adresem. Z okazji rozszerzenia usługi Play Now, powstała dedykowana strona z dostępem do wszystkich treści. Przypominamy, że w każdym miesiącu pojawia się jeden tytuł filmowy, udostępniany całkowicie bezpłatnie dla wszystkich abonentów fioletowego operatora.

Więcej informacji o samej usłudze przedstawiają osoby odpowiedzialne za projekt – wideo dostępne jest pod TYM adresem.

Play Now TV na urządzeniach mobilnych, smart tv i dekstopie
Play Now TV na urządzeniach mobilnych, smart tv i dekstopie

Nowa aktualizacja systemu po przeprowadzonych testach

Wyniki testów pozwoliły na wprowadzenie ulepszeń do systemu Play Now TV BOX. W dniu oficjalnego startu, operator wypuścił aktualizację do Androida TV. Przedstawiciele firmy zapewniają, że na bieżąco będą analizować interfejs i użytkowanie dekodera, wprowadzać zmiany i ulepszenia.

Nowa wersja 1.3.15 zainstaluje się automatycznie po włączeniu TV BOX. Informacja o aktualnej wersji oprogramowania jest dostępna w prawym dolnym rogu okna Moje konto. Poprawiono dużo błędów zgłaszanych przez testerów oraz wprowadzono kilka usprawnień.

Najbardziej zauważalne zmiany to:

 • skrócony czas zmiany kanałów,
 • zlikwidowany problem znikających Ustawień z menu – teraz są na stałe widoczne w menu,
 • poprawiono proces wypożyczania dla filmów w prezencie,
 • dodano opcje wyboru źródła sygnału dla kanałów z telewizji naziemnej lub kablowej,
 • poprawiono wydajność aplikacji.

Kampania reklamowa z Oliwierem Janiakiem i Karoliną Malinowską

Wraz z oficjalnym startem ruszyła szeroka kampania, w tym telewizji, w radio, w internecie i w outdoorze. Przykładowe spoty reklamowe:

Oliwier Janiak i Karolina Malinowska. Znana rodzina reklamuje domową rozrywkę bez anteny i z nowoczesnymi aplikacjami z VOD.

HBO GO w Play Now. Pełna biblioteka z kanałami telewizyjnymi HBO, HBO 2 i HBO 3. Teraz można oglądać m.in. ostatni sezon serialu „Gry o tron”.

Formuła 1 i Eleven Sports. Najlepszy sport, w tym piłka nożna (liga hiszpańska i angielska), siatkówka czy inne dyscypliny sportowe.

Jak udało nam się potwierdzić, operator nie wyklucza współpracy z kolejnymi platformami VOD. W przyszłości mogą zostać dodane kolejne kanały telewizyjne. Zapewniono nas, że system Android TV będzie na bieżąco aktualizowany, wraz z nakładką nałożoną przez Play.

Czy właśnie tak wyobrażaliście sobie telewizję przyszłości?

Na łamach naszego serwisu VODnews.pl, piszemy o telewizji przyszłości. Wszystkie artykuły możecie znaleźć pod TYM adresem. Wśród futurystycznych rozwiązań pisaliśmy o widzach wcielających się w scenarzystów, o układaniu własnych ofert czy spersonalizowane kanały telewizyjne. W pierwszej części, nasz ekspert pisał o wybieraniu wątków, za którymi widzowie chcieliby podążyć. Jak się okazuje, to właśnie Netflix zdecydował na pierwszy ruch, oferując interaktywne seriale animowane (w tym Kot w butach). Po udanych testach, gigant VOD zdecydował się na wyprodukowanie interaktywnego filmu „Czarne lustro: Bandersnatch” i serię dokumentalną z udziałem Beara Gryllsa.

Komentarze:

 1. Usługa i oferta jest tak denna że pewnie będą ja wciskać wszystkim za free przez rok przy nowych umowach i liczyć że ktoś zapomni jej wypowiedzieć.

  1. Porażka.. spróbujcie obsługiwać to przez wifi. Ciągłe resety. Netflix zamyka się w trzeciej minucie odtwarzania. Po kablu było lepiej, ale rewelacji też nie ma.
   Jak dotąd nie słyszałem jeszcze o dobrej przystawce z Android TV…

 2. Pierwsze wrażenia „szczęśliwego” klienta. Wklejam w kilku miejscach, bo wszędzie recenzje pisane na zamówienie. Na razie ciężko polecać lub odradzać, bo Play TV zwyczajnie nie działa.

  – Dostarczenie boxa zajęło play 5 dni, od dostawy minęło kolejne 5 dni i usługa nie została uruchomiona.
  – Konfiguracja tv boxa nie działa tak pięknie jak opisują to entuzjastyczne recenzje. Zawiesza się na wykrywaniu telefonu, dla cierpliwych w 3 podejściu się uda.
  – W aplikacjach youtube i WP Pilot (jedyna szansa na działanie tv bez anteny) czuć, że tv box trochę muli.
  – Każde włączenie boxa trwa 3-4 minuty. Żeby tego uniknąć, koniecznie podczas konfiguracji trzeba wybrać „szybkie uruchamianie”, zmiana potem tylko reset do ustawień fabrycznych.
  – Funkcja szybkiego uruchamiania nie wyłącza dekodera, tylko wygasza ekran i normalnie zjada prąd. Ciekawe ile można doliczyć do abonamentu…

  Jeszcze czekam na uruchomienie i może przetestuję działanie 30 dni na wypowiedzenie umowy. Ogólnie DRAMAT

 3. Ja mam TV od 2 miesięcy , co mogę szczerze napisać, Moim zdaniem TV skierowana jest do ludzi młodych i w średnim wieku, którzy długi czas spędzają w pracy, dzięki usłudze time shift nie jesteśmy uzależnieni, co do kanałów TV na jakość nie narzekam , mam internet domowy T mobile 20 Mb/s , działa bez zarzutu, za to co do samych kanałów można by zrównoważyć ofertę informacyjną jednym z kanałów z lewej strony polityki , poniewaz w DVB-t będziemy mieli możliwość oglądania TVP info 🙁 , Jeżeli poprawi PLAY kwestie zakładki VIDEO i ją uporządkuje dotyczy seriali , sezonów itd mamy teraz uporządkowane National Geografic Play z pełną ofertą czego nie można powiedzieć o innych kanałach tego typu a szkoda bo tym by pobili konkurencję na pewno. Pozatym uproszcony interfejs dla starszych ludzi też by się przydał, apka się zacina ale to można zrozumieć bo na bieżąco aktualizuje play. Co do samej atrakcyjności to na pewno brakuje kanału specjalnego VOD na którym byłyby transmisje z wydarzeń takich jak koncerty z np. ergo areny czy przedstawienia nikt jeszcze w Polsce o to się nie pokusił a szkoda , bardzo szkoda w tej dziedzinie w Holandii Ziggo ma taki kanał , uważam iż to jest super rozwiązanie , za bilety musimy płacić bardzo dużo , w wiekszości koncertów czy przedstawienjest problem z kupnem biletu i na pewno byłoby to opłacalne dla obu stron. Szkoda że w Polsce nie myśli się do końca o potrzebach ludzi tylko skupia się na marketingu jak sprzedać obojętnie co …………..Podsumowując jeżeli Play się nie podda i będzie iść za ciosem będzie sukces , jężeli pozostanie przy tym co jest teraz , będzie zamykał TV po paru latach. Nie speprzci e tego,

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!