Duży formatNewsTylko na VODnews.pl

Tradycyjna telewizja wchodzi w erę internetowej rozrywki

Operator satelitarny nc+ wyszedł na przeciw oczekiwaniom klientów i uruchomił telewizję OTT

Jeszcze do niedawna rządziła antena – naziemna lub satelitarna. By móc cieszyć się telewizją linearną, musieliśmy posiadać odpowiedni odbiornik i dekoder. A do tego wiązać się umowami na minimum 12 miesięcy, choć częściej zaciągamy zobowiązania na 2 lata. Ukłon w stronę internetowych widzów po raz pierwszy wykonał operator nc+, który wkrótce przekształci się w platformę Canal+. Przypomnijmy jednak o współpracy z TVN/Discovery, w ramach której mamy do czynienia z usługą Player+ BOX.

Operator satelitarny podczas prezentacji nowej usługi wraz z dekoderem Player+ BOX informował dziennikarzy o planach rozwoju telewizji. Przedstawiciele nc+ wówczas nie bali się kanibalistycznego podejścia do swoich ofert. Nie ma znaczenia, w jaki sposób widz będzie korzystał z treści premium. Najważniejsze, aby finalnie znalazł się na liście klientów opłacających wybrany abonament.

Powstanie usługi Player+ pozwoliło na dostęp do paczki stacji telewizyjnych z rodziny Canal+. Po raz pierwszy w internecie i całkowicie legalnie. Użytkownicy w Polsce wówczas uzyskali możliwość oglądania filmów i seriali z segmentu premium. Więcej o pakietach i cennikach pisaliśmy pod TYM adresem.

Czas na rebranding nc+. Powstanie platforma Canal+ oraz usługa MyCanal

Wkrótce będziemy świadkami rewolucji u operatora nc+, który przejdzie rebranding. Wszystko sprowadza się do zmiany nazwy na platformę Canal+. Nowa nazwa to nie tylko ujednolicenie marek, ale także adekwatna promocja skupiająca się wokół kanałów Canal+ i oryginalnych treści. To właśnie seriale w ostatnich latach powstają pod szyldem Canal+ i uważane są za świeżość na polskim rynku, jak i za treści premium. Nadchodząca zmiana to pokłosie uruchomienia na naszym podwórku nowej usługi MyCanal. Platforma działa już we Francji, gdzie oferuje dostęp do wszystkich treści produkowanych i kupowanych przez Canal+. Najważniejszym punktem w tym przypadku jest fakt, że MyCanal ma być usługą dostępną dla wszystkich internautów – a nie tylko dla klientów nc+. O starcie nowej oferty rozmawialiśmy z rzecznikiem prasowym operatora satelitarnego. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5Następna strona

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!