Duży formatNewsTylko na VODnews.pl

Tradycyjna telewizja wchodzi w erę internetowej rozrywki

Cyfrowy Polsat uruchomił telewizję IPTV i OTT. Polska rodzina teraz będzie także w internecie!

Bez wątpienia, grupa medialna należąca do Zygmunta Solorza, jest jedną największą w Polsce jak i w Europie. Usługa DTH, tj. telewizja satelitarna, do tej pory dla Cyfrowego Polsatu była i jest motorem napędowym (patrząc także na ostatnie wyniki finansowe). Z usługi korzysta ogromna liczba abonentów, którzy w głównej mierze obrazują się jako polska rodzina z mniejszych miejscowości. Tak przynajmniej odczuwamy oglądają spoty reklamowe Cyfrowego Polsatu. W momencie ogłoszenia wprowadzenia telewizji światłowodowej, a później także OTT, można by napisać, że piekło zamarzło.

Operator satelitarny pierwotnie uruchomił telewizję za pomocą techniki IPTV, czyli poprzez internet światłowodowy. Usługa oferowana jest klientom, którzy posiadają łącza internetowe w Netii, Plusie czy w Orange. Niedługo potem, grupa medialna poszła o krok dalej i włączyła telewizję OTT. Oznacza to, że od teraz każdy internauta może być potencjalnie posiadaczem dekodera Cyfrowego Polsatu. Każdy, kto posiada odpowiednio szybkie łącze internetowe od dowolnego dostawcy, może skorzystać z nowej oferty. Obie usługi przede wszystkim pozawalają na oglądanie telewizji bez montażu anteny satelitarnej. Co niewątpliwie jest ewenementem w historii mediów w Polsce, a przynajmniej milowym krokiem ku telewizji przyszłości.

Telewizje kablowe najbliższe serwisom VOD dzięki dedykowanym funkcjom

Najbardziej interaktywnymi dostawcami treści wideo mogą pochwalić się sieci kablowe oferujące nie tylko telewizję, ale także internet, w tym światłowód. Dzięki odpowiedniej technologii kablowej, operatorzy mogą zaoferować dodatkowe funkcje. Mowa przede wszystkim o nieliniowym oglądaniu ramówek telewizyjnych. Za pomocą funkcji Replay TV, dzięki której możemy oglądać wybrane programy do 7 dni wstecz. Dla abonentów kablówek do dyspozycji jest również opcja odtworzenia emitowanego już materiału do samego początku. W niektórych przypadkach pozwala to na przewinięcie bloków reklamowych przerywający interesujący nas program telewizyjny.

Wśród podstawowych technik oglądania są także nagrywanie w określonym czasie czy biblioteka VOD, również posegregowane po wybranych kanałach telewizyjnych. Jeśli mamy wskazywać, który operator zdecydował się na takie zastosowania jest to UPC Polska. Nadawca wkrótce wprowadzi na polski rynek najnowszy dekoder Horizon 4, który jest obsługiwany za pomocą komend głosowych, dysponuje obrazem jakości Ultra HD 4K oraz jest przystosowany do jeszcze większej personalizacji dla widza – rekomendując treści telewizyjne w oparciu o to, co zazwyczaj oglądamy.

Oczywiście takie opcje powoli wchodzą na salony telewizji naziemnej czy satelitarnej. Operator nc+ oferuje nie tylko takie funkcje, ale również wysokiej jakości obrazu 4K. Z kolei w telewizji DVB-T, nieco podobne opcje można znaleźć za pomocą interaktywnej opcji HbbTV. Z tej szansy korzysta przede wszystkim publiczny nadawca TVP. Oprócz dedykowanych sekcji, materiałów zakulisowych czy dodatkowych widżetów, odbiorca może oglądać również bibliotekę TVP VOD.

TVP zamierza współpracować z Netfliksem. Powstanie wspólny serial >>

Poprzednia strona 1 2 3 4 5Następna strona

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!