NewsPlay NowPromocje VOD

Play oficjalnym partnerem Netfliksa. Pół roku bezpłatnej subskrypcji

Operator telekomunikacyjny Play został oficjalnym partnerem biznesowym platformy Netlfix. To początek prac nad nową telewizją hybrydową.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, Play nie ujawnił jeszcze planów dotyczących telewizji hybrydowej. Mowa o nowej generacji telewizji, oferowana za pomocą internetowego dekodera wraz z odbiornikiem DVB-T oraz z systemem Android TV. Operator telekomunikacyjny przymierza się do zaoferowania telewizji za pomocą internetu – niezależnie od dostawcy. Jednakże lepsze oferty może zaproponować właśnie Play, dostosowując usługi internetowe do nadchodzącej telewizji. Zalążkiem telewizji od fioletowego operatora jest właśnie współpraca z serwisami VoD, takimi jak Showmax, HBO GO, czy właśnie rozpoczęte partnerstwo z platformą Netflix.

Netflix przez pół roku za darmo dla klientów Play

Podobnie jak przy wprowadzaniu usługi Showmax czy HBO GO, klienci Play’a mogą liczyć na promocję w serwisie Netflix. Opłacając za pomocą portfela fioletowego operatora, można zyskać do 6 miesięcy bezpłatnej subskrypcji.

Netflix za darmo w sieci Play od 30 listopada
Netflix za darmo w sieci Play od 30 listopada

Oferta z serwisem Netflix startuje od jutra, tj. od 30 listopada. Promocję mogą aktywować nowi klienci usługi internetowej lub osoby chcące przedłużyć istniejącą już usługę internetową. Wówczas klient otrzyma dostęp do Netfliksa przez 6 miesięcy bez żadnych dodatkowych opłat. W każdej chwili można zrezygnować z opłacania subskrypcji. Tym samym, jeżeli po pół roku promocji, klient nie będzie chciał opłacać dostęp do Netfliksa, może zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Usługę można aktywować w każdym momencie przez cały okres trwania umowy ,a także rezygnować – zgodnie z cyklem miesięcznym znanym na platformie VoD.

Jeżeli użytkownik zdecyduje się wybrać najwyższy pakiet, to liczba miesięcy z bezpłatnym okresem zmniejszy się. Jest to podyktowane tym, że w ramach promocji klient otrzymuje ekwiwalent pieniężny, który przeznaczany jest na konkretny pakiet Netfliksa.

Wraz z uruchomieniem promocji, Play rozpocznie kampanię m.in. telewizyjną i internetową. W emisji będą dwa spoty, jeden świąteczny emitowany w ciągu dnia z filmem „Kronika świąteczna”. Drugi spot będzie emitowany w telewizji w godzinach wieczornych ze względu na materiały dla starszej widowni. Mowa m.in. o serialu „House of Cards”, „Narcos” czy „Orange is the New Black”.

Wideo Non Stop z serwisami Netflix, HBO GO, Showmax i RedBull

Nowy pakiet Wideo Non Stop w sieci Play
Nowy pakiet Wideo Non Stop w sieci Play

Play przygotował konkurencyjną ofertę dla SuperNet Video od T-Mobile. W ramach tego pakietu, klient nie musi się martwić o utratę danych w sieci Play. W specjalnej ofercie, klienci posiadający oferty SOLO, DUET, RODZINA i POKOLENIA, mogą dokupić pakiet za 20 zł miesięcznie odbierając 20 GB internetu. Przy czym, przez cały okres umowy Wideo Non Stop jest w prezencie.

Wideo Non Stop w sieci Play. Bez transferu za serwisy Netflix, HBO GO< Showmax i RedBull
Wideo Non Stop w sieci Play. Bez transferu za serwisy Netflix, HBO GO< Showmax i RedBull

Jak można aktywować serwis Netflix w sieci Play?

Aby skorzystać z promocji, należy otworzyć aplikację Play 24 i przejść do sekcji Telewizja i Wideo. Następnie wybieramy opcję „Włącz usługę Netflix – płace z Play„. Potwierdzamy aktywację usługi, a w kolejnym etapie przechodzimy do platformy Netflix, dokończając rejestrację. Jak potwierdzają przedstawiciele sieci Play, można założyć nowe konto lub skorzystać z dotychczasowego, jeżeli takie konto posiadamy.

Jak aktywować serwis Netflix w sieci Play?
Jak aktywować serwis Netflix w sieci Play?

Telewizja nowej generacji w sieci Play. Kiedy poznamy szczegóły?

Redakcja VODnews.pl dotarła już do pierwszych informacji o telewizji nowej generacji. To będzie przede wszystkim odpowiedź na hybrydową telewizję oferowaną przez operatora satelitarnego nc+ we współpracy z serwisem Player.pl. Mowa oczywiście o podobnym rozwiązaniu do Player+BOX. Telewizja od Play’a ma charakteryzować się podobnym przeznaczeniem, czyli w ofercie będzie internetowy dekoder z tunerem DVB-T. To, co ma wyróżnić fioletowy dekoder od konkurencji, to fakt, że sprzęt będzie posiadał system Android TV. Umożliwi to instalowanie różnych aplikacji, w tym także serwisy VoD. Wiemy już, że na pewno do dyspozycji klienta będą takie platformy jak Netflix, HBO GO, Showmax czy Play Now. Oprócz telewizji naziemnej (ok. 27 kanałów), Play będzie oferował także kanały tematyczne znane dziś z pakietu Play Now.

Więcej o usłudze dowiemy się na początku przyszłego roku, gdzie rozpoczną się pierwsze testy. O telewizji hybrydowej od sieci Play pisaliśmy także pod TYM adresem.

Retransmisja z konferencji Play

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!