Amazon Prime VideoNews
Popularne

Telewizja od T-Mobile opóźniona. Współpraca z Prime Video?

Szumnie zapowiadana telewizja sieci T-Mobile zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku. Pożar w Annapolu opóźnił start usługi. Magentowy operator współpracuje z Amazonem?

Operator telekomunikacyjny T-Mobile planował uruchomienie usługi telewizyjnej pod koniec kwietnia. Plany zostały zmienione ze względu na pożar hali Annapol w Warszawie. To właśnie w tym miejscu, T-Mobile miał ulokowane serwery. Ulepszenie funkcjonalności systemu dekodera, to drugi element opóźniający start platformy pod szyldem magentowej sieci. Nieoficjalnie udało nam się pozyskać informację, jakby T-Mobile miał rozpocząć współpracę z Amazonem, wraz z serwisem Prime Video.

Telewizja T-Mobile ma być oparta o światłowód. W ofercie treści VOD

O tym, że T-Mobile miał uruchomić usługę telewizyjną wiemy już ponad rok. Operator telekomunikacyjny jeszcze w 2017 roku podpisał umowę z Orange’em na wynajem ekosystemu światłowodowego. Wszystko po to, by móc zaoferować swoim klientom usługi łączone, wraz z internetem i pakietami mobilnymi. Idąc na przeciw Playowi (Play Now TV BOX) i Orange’owi (Orange Love), a także Cyfrowemu Polsatowi (IPTV, smartDOM), sieć planuje podobne rozwiązania.

Zagraniczne oddziały T-Mobile, z amerykańskimi braćmi na czele, posiadają w swojej ofercie telewizje w oparciu o DTH (satelita), czy też własnie drogą internetową. W USA ostatnio został zaprezentowany zupełnie nowy dekoder, który posiada w sobie sztuczną inteligencję – ucząc się widzów i pokazując im to, co chcą oglądać. Rozwiązanie amerykańskiego oddziału posiada w sobie wszystko, co obecnie oferują telewizje kablowe czy światłowodowe. Mowa oczywiście o takich funkcjonalnościach jak Catch-Up TV, Replay TV, nagrywanie, odtwarzanie od początku czy dostęp do treści VOD. Czy taki właśnie będzie polski dekoder? Na chwilę obecną nie udało nam się potwierdzić.

Start usługi telewizyjnej T-Mobile opóźniona przez pożar w Annapolu oraz przez dopieszczanie systemu

Przy okazji prezentacji wyników finansowych, Prezes T-Mobile Polska wspomniał o starcie telewizji. Jego opóźnienie jest spowodowane przede wszystkim pożarem w Annapolu mieszczącym się w Warszawie. Operator w tym miejscu utrzymywał część swojego centrum dowodzenia. Przez kilka dni były problemy z łącznością, z internetem czy z przenoszeniem numerów. Dodano także, że polska wersja systemu na dekoderze musi zostać jeszcze usprawniona i dostosowana do lokalnego użytkownika. Według nieoficjalnych informacji, jeszcze w wakacje przyjdzie nam poznać nową usługę telewizyjną. Jednak jej oficjalny start, najprawdopodobniej zaplanowano na wczesną jesień.

Nieoficjalnie: Amazon Prime Video będzie dostępny na dekoderze T-Mobile’a

Serwis VODnews.pl nieoficjalnie dowiedział się, że w ramach ekosystemu magentowej telewizji, będzie dostępna aplikacja Amazon Prime Video. Takie informacje donosi także portal Presserwis. Dla obu spółek może to przynieść bardzo dobre efekty. Platforma Amazona dzięki marketingowym działaniom T-Mobile’a wejdzie szerzej do świadomości Polaków. Wybór Prime Video na wiodącą aplikację w dekoderze magentowej sieci jest dość oczywisty. Obecnie HBO GO współpracuje z IPLĄ, Playerem czy z Play Now. Dla tej ostatniej platformy, także Netflix jest oficjalnym partnerem. Z racji, iż nie ma już Showmaxa w Polsce, to wybór Prime Video był dość oczywisty.

Zdjęcie przedstawia amerykański dekoder w usłudze telewizyjnej T-Mobile.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!