NetflixNews

Netflix rozpycha się w Europie. Powstają nowe biura, wkrótce w Polsce?

Platforma Netflix na dobre zawitała do Hiszpanii i Holandii. Pod koniec roku powstaną nowe siedziby we Francji oraz w Niemczech. Trwa rekrutacja dla polskojęzycznych pracowników.

Amerykański gigant VOD zdecydował się wejść na rynek europejski z ogromnym budżetem. Jeszcze pod koniec zeszłego roku, firma zapowiedziała ponad 100 produkcji europejskich. Netflix z powodzeniem tworzy tytuły, które zyskują na popularności, zrealizowane poza Ameryką. Mowa przede wszystkim o „Dom z papieru” (Hiszpania), „Dark” (Niemcy) czy „Sex Education” (Wielka Brytania). Od centrum produkcyjnego w Hiszpanii, przez główną siedzibę europejską w Holandii, aż po Polskę? Sprawdzamy, czy pracownicy polskojęzyczni ostatecznie zawitają do warszawskiego biura.

Amsterdam kluczowym miejscem dla Netfliksa. Hiszpania miejscem hitowych produkcji

Netflix otworzył swoje główne centrum dowodzenia w Amsterdamie. To właśnie w holenderskiej siedzibie zatrudnia się menadżerów posługujących się językami europejskimi. Jednak Holandia to nie jedyne państwo, w którym gigant VOD otworzył swoje biuro. Reprezentantów możemy znaleźć także w Wielkiej Brytanii, dzięki którym powstał serial „Sex Education” z Gillian Anderson w genialnej roli głównej.  Swoją siedzibę firma otworzyła również w Madrycie, gdzie rynek stał się bardzo istotnym dla strategii produkcji filmów i seriali. To właśnie w tym kraju powstało pierwsze, europejskie centrum produkcyjne. Nic dziwnego, skoro fani na całym świecie doskonale znają seriale oryginalne Netfliksa tworzone w Hiszpanii. Na czele wspomnianego już „Domu z papieru” możemy wymienić także „Telefonistki„, „Szkoła dla Elity„, „Dom kwiatów„, „Klub Cuervos” czy „Nieposkromiona„.

Netflix podwyższa ceny subskrypcji w Wielkiej Brytanii >>

„Dark” to tylko początek. Nowe biuro w Berlinie jeszcze w tym roku

Kolejne biura Netfliksa pojawić się mają także w Paryżu oraz w Berlinie. W okolicy stolicy Niemiec kręcono znany widzom „Dark„. Ostatnio pojawił się nowy sezon, który wywołał u fanów niemałe emocje i jeszcze więcej niezrozumiałych wątków. Jak udało się nam potwierdzić, w niemiecka siedziba ma przenieść część pracowników znajdujących się obecnie w Amsterdamie.  Nowe centrum dowodzenia to także pokłosie ścisłej współpracy z twórcami na tamtejszym rynku. Netflix planuje nowe produkcje, które będą współtworzone przez autorów „Dark”. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Joanna Kulig w francuskim serialu. Pod koniec 2019 w Paryżu otworzy się nowe biuro Netfliksa

Z kolei powstająca siedziba we Francji ma być też domem dla nowych produkcji kręconych lokalnie. Wymienić możemy przede wszystkim „Marseille„, ale już wkrótce zadebiutuje nowy tytuł. Polscy widzowie będą zainteresowani serialem „The Eddy ze względu na udział polskiej aktorki. Na pokładzie znalazła się Joanna Kulig, a reżyserem został twórca kasowego musicalu „La La Land” – Damien Chazelle.

Netflix traci hitowe produkcje nadawców TV. Serwis stawia na sekcję Originals >>

Netflix otworzy nowe centrum w Warszawie? Trwa rekrutacja menadżerów z językiem polskim

Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska menadżerskie, na których wymagane jest posługiwanie się językiem polskim. Firma poszukuje na stanowisko Senior Manager Business Development, a wcześniej prowadziła rekrutację na stanowisko Senior Partnership Manager. Oczywiście nowe stanowiska obsadzane są w głównej siedzibie europejskiej w Holandii. W zespole polskojęzycznym znalazł się także Łukasz Kluskiewicz jako Content Acquistion Manager oraz Tomasz Ebbig jako Marketing Director.

Jak informuje serwis press.pl, Netflix może otworzyć nowe biuro w Warszawie najwcześniej w 2020 roku. Nie jest to jednak oficjalna decyzja, a jedynie przymiarka na naszym rynku. Przedstawiciele Netfliksa w rozmowie z Press powiedzieli, że jeśli sytuacja będzie wymagała, to taka opcja zostanie rozważona.

Polskie filmy już w bibliotece Netfliksa. Sprawdź tytuły >>

Netflix otworzył swoje biuro również w Brukseli.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!