NetflixNews

Netflix zamawia ponad 100 nowych produkcji – w tym europejskie

Serwis Netflix staje się jeszcze bardziej europejski. Podczas prezentacji swoich filmów w Rzymie, przedstawiciele firmy poinformowali o planach realizacji ponad 100 oryginalnych produkcji.

Na festiwalu zorganizowanym na zlecenie platformy Netflix, oprócz planów rozwoju oferty w krajach europejskich, firma przekazała mediom o produkcjach realizowanych także na Bliskim Wschodzie i Afryki.

Netflix uważa, że wspaniałe opowieści rodzą się we wszystkich zakątkach świata, a jedni z najlepszych twórców pochodzą właśnie z regionu EMEA. Dlatego w tym roku użytkownicy Netflix na całym świecie będą mogli obejrzeć ponad 100 produkcji pochodzących nie tylko z Europy, ale po raz pierwszy także z Bliskiego Wschodu i Afryki – łącznie z 16 krajów w 16 różnych językach. W pracę nad lokalnymi projektami zaangażowanych jest ponad 35 tysięcy osób.

Popularne i oryginalne seriale Netfliksa pochodzą z Europy

Uznane przez krytyków i uwielbiane przez widzów seriale Dark (Niemcy), Suburra (Włochy), Telefonistki (Hiszpania) czy Czarne lustro (Wielka Brytania) dowiodły, że wysokiej jakości treści mogą znaleźć widownię zarówno na rynku lokalnym, jak i globalnym. Serial Dark, którego premiera odbyła się w grudniu zeszłego roku, zdobył zaskakująco wielu fanów w takich krajach jak Chile, Bangladesz i Kanada, a na każdą godzinę, którą przy tym serialu spędzili widzowie w Niemczech, przypada aż dziewięć godzin emisji w innych krajach.

– Wierzymy, że świetnie opowiedziane historie nie znają granic. Zapewniając twórcom z różnych zakątków świata i kręgów kulturowych dostęp do międzynarodowej platformy, gdzie ich działalność ogranicza jedynie wyobraźnia, stworzyliśmy podatny grunt, na którym z pewnością wyrosną unikalne i jednocześnie uniwersalne historie, które spodobają się globalnej widowni – podsumowuje Ted Sarandos, dyrektor ds. treści Netflix.

10 nowych produkcji realizowanych w krajach europejskich

Netflix zaprezentował 10 nowych europejskich projektów, wśród których znajduje się 7 oryginalnych seriali:

 • pierwszy holenderski serial Netflix,
 • serial Mortel (Francja),
 • The Wave (Niemcy),
 • Luna Nera (Włochy),
 • Dom z papieru, część 3 (Hiszpania),
 • a także brytyjskie seriale The English Game oraz Turn Up Charlie,
 • dwa seriale dokumentalne – jeden całkowicie produkcji francuskiej, a drugi, zatytułowany The Staircase, produkowany przez Francję, ale kręcony w USA,
 • a także jeden film pełnometrażowy – Rimetti a Noi i Nostri Debiti (Włochy).

Nadchodzi także polska propozycja! Serial „1983” wkrótce na platformie Netflix

Od Libanu po Szkocję, od Szwecji po Jordanię i od Hiszpanii po Polskę – lokalne produkcje zrealizowane dla Netflix oferują bogactwo gatunków i rodzajów rozrywki – od seriali i filmów przez programy typu reality show, dokumenty i kino niezależne, aż po stand-upy i programy dla dzieci.

O polskiej produkcji szerzej pisaliśmy pod TYM adresem. Sprawdź obsadę i zarys produkcji.

– Jako producenci ponad 100 europejskich projektów, które ujrzą światło dzienne w tym roku, jesteśmy głęboko zaangażowani w reprezentowanie europejskiej rozrywki na świecie. Lokalnym twórcom chcemy zapewnić dostęp do globalnej platformy, gdzie będą mogli dzielić się swoją wizją. Dzięki temu widzowie na całym świecie będą mieli szansę odkryć nieopowiedziane dotąd historie z różnych krajów i cieszyć się nimi w każdej chwili i z każdego miejsca na ziemi bez względu na język, już od chwili ich premiery. A to zaledwie początek naszej przygody – dodaje Sarandos.

Podczas konferencji, która odbyła się w Rzymie Netflix zaprezentował szczegóły zapowiadanych produkcji:Siedem nowych seriali oryginalnych:

Pierwszy holenderski serial Netflix, za który odpowiada firma produkcyjna Pupkin i którego premiera planowana jest na 2019 rok. Akcja rozgrywać się będzie w Amsterdamie – mieście niczym nieograniczonej wolności. Grupa studentów, która ma wszystko, czego tylko zapragnie: młodość, pieniądze, seks, władzę… przez przypadek otwiera portal prowadzący do demonicznego świata z czasów niderlandzkiego złotego wieku.

Mortel (Francja). Piąty oryginalny serial Netflix z Francji opowiada o nastolatkach, których losy splotła nadprzyrodzona siła. Twórcą serialu jest Frédéric Garcia, a za produkcję odpowiada Mandarin Television.

The Wave (Niemcy). Trzeci oryginalny serial Netflix z Niemiec powstaje na podstawie filmowego hitu Fala, inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Rat Pack we współpracy z Sony Pictures Television Germany.

Luna Nera (Włochy) – oryginalny serial opowiadający historię żyjącej w siedemnastowiecznych Włoszech kobiety, którą oskarżono o czary. Twórczyniami serialu są Francesca Manieri, Laura Paolucci oraz Tiziana Trianę, a za produkcję odpowiada Fandango.

Trzecia część Domu z papieru (Hiszpania). Po światowym sukcesie pierwszych dwóch części, hiszpański hit opowiadający historię napadu na mennicę powraca. Nowy śmiały plan Profesora zostanie ujawniony w 2019 roku.

The English Game (Wielka Brytania). Sześcioodcinkowy miniserial o historii piłki nożnej ukazujący zmagania ludzi, którzy nie zważając na społeczne podziały, stworzyli grę, która stała się najpopularniejszym sportem na świecie. Serial wyprodukuje firma 42, a za scenariusz odpowiadać będzie Julian Fellowes, twórca Downton Abbey.

Turn Up Charlie (Wielka Brytania). Nowy brytyjski serial komediowy z Idrisem Elbą w roli głównej. Serial będzie mieć 8 odcinków, a jego producentami wykonawczymi są Idris Elba oraz Gary Reich.

Dwa nowe seriale dokumentalne…

Serial dokumentalny oparty na historii jednej z najsłynniejszych nierozwiązanych spraw w historii Francji – zabójstwa Gregory’ego Villemina z 1984 roku. Producentem serialu będzie Elodie Polo Ackermann (Imagissime – Lagardère Studios), a showrunnerem – Gilles Marchand.

Serial The Staircase przedstawi wciągającą historię Michaela Petersona, autora kryminałów, oskarżonego o zabicie swojej żony, Kathleen, którą znaleziono martwą u stóp schodów w ich domu, oraz trwającej 16 lat batalii sądowej. Nowe odcinki pojawią się na Netflix równolegle z odcinkami oryginalnego serialu dokumentalnego poświęconego tej sprawie. Za produkcję odpowiadać będą Matthieu Belghiti oraz zdobywca Oskara Jean-Xavier de Lestrade, który będzie także reżyserem serialu.(…) oraz włoski film

Pierwszy włoski oryginalny film Netflix zatytułowany Rimetti a Noi i Nostri Debiti (Forgive Us Our Debts) wyreżyserowany przez Antonia Morabito, w którym wystąpi Claudio Santamaria, Marco Giallini.

Netflix ogłosił także:

 • GLOW – światowa premiera drugiego sezonu została wyznaczona na 29 czerwca.
 • Maniac – pojawiły się pierwsze zdjęcia z serialu. W serialu w reżyserii Cary’ego Fukunagi występują Emma Stone i Jonah Hill. Maniac opowiada historię dwojga nieznajomych, których połączył nie do końca udany test leków.
 • Stranger Things – sezon trzeci – Jake Busey (Żołnierze kosmosu, Kontakt, Agenci T.A.R.C.Z.Y. i Od zmierzchu do świtu) oraz Cary Elwes (Chwała, Szybki jak błyskawica, Dracula, Robin Hood: faceci w rajtuzach i Narzeczona dla księcia) dołączą do obsady serialu. Cary Elwes wcieli się w Majora Kline’a, a Jake Busey zagra postać o imieniu Bruce.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL