NetflixNews

Netflix uruchamia europejskie studio produkcyjne w Hiszpanii

Platforma Netflix wybrała Hiszpanię do pierwszego, europejskiego studia filmowo-serialowego. To właśnie tam będą powstawać oryginale produkcje.

Hiszpańskie produkcje oryginalne cieszą się dużą popularnością wśród subskrybentów platformy Netflix. Najbardziej dochodowym tytułem okazał się „Dom z papieru”, a także „Telefonistki”, które już niebawem pojawią się z trzecim sezonem. W planach są kolejne produkcje, w tym serial młodzieżowy „Elite” oraz serial dokumentalny „The Alcásser Murders”.

Miasteczko telewizyjne w Madrycie stanie się studiem produkcyjnym dla serwisu Netflix

Gigant VoD wybrał sobie Madryt, jako pierwsze, europejskie miasto dla celów produkcyjnych. Studia powstaną na terenie tzw. miasteczka telewizyjnego (hiszp. Ciudad de la Tele). Plany studyjne mają mieć powierzchnię ok. 22 tys. m2. Za budowę i zarządzanie ośrodkiem telewizyjnym będzie odpowiadać firma Grupo Secuoya.

Grupo Secuoya jest czołowym producentem usług telewizyjnych w Hiszpanii, jest także jednym z najbardziej znanych zarządców planów zdjęciowych i organizacyjnych. Z racji ogromnych sukcesów powstałych już hiszpańskich produkcji, to właśnie ta firma będzie odpowiadać za kolejne filmy i seriale, których wkrótce będzie jeszcze więcej niż dotychczas.

Według informacji podanej przez przedstawicieli Netflix, partner będzie odpowiadał za wyłączną produkcję materiałów wideo na terenie miasteczka telewizyjnego. Oczywiście mowa tylko o produkcjach na wyłączność dla Netfliksa.

Po wakacjach ruszą pierwsze zdjęcia w trzech nowych studiach

Już we wrześniu, Netflix będzie miał do dyspozycji trzy studia filmowe, które niezwłocznie wykorzysta do realizacji kolejnych produkcji. Jak podają zagraniczne media, Hiszpania jest istotnym krajem dla inwestycji w oryginalne i europejskie seriale. Warto nadmienić, że w 2018 roku, Netflix zaplanował aż 20 produkcji – w których pracowało ponad 13 tys. osób, w tym także aktorzy, ekipa filmowa czy statyści.

Przypominamy, że Netflix rozpoczyna ogromną inwestycję w Europie współpracując z lokalnymi twórcami filmowymi. Dla przykładu, firma podpisała umowę z autorem hitu „Dom z papieru” na kolejne seriale. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Hiszpańskie seriale i filmy na platformie Netflix

Już 7 września br. odbędzie się premiera trzeciego sezonu „Telefonistek„. W planach jest także kolejna seria kultowego już „Domu z papieru„. W spisie realizacji hiszpańskich produkcji znajdziemy także serial młodzieżowy „Elite„, premierę zaplanowano na 2019 rok. Ten ciekawy projekt opowiadać będzie o dzieciach z bogatych rodzin, którzy uczęszczają do elitarnej szkoły. W pewnym momencie, do placówki edukacyjnej dołącza troje dzieci z klasy robotniczej po tym, jak ich szkoła została zniszczona. Nowi kandydaci nie będą mieli łatwo, patrząc jak ich rówieśnicy mają wszystko o czym tylko pomarzą. Różnice ekonomiczne i kulturowe sprawią, że dojdzie do morderstwa. Jeżeli serial będzie równie tak dobry jak podobny „El Internado”, to możemy liczyć na hit.

Z kolei wśród nowych filmów zobaczymy m.in „Elisa y Marcela” o pierwszym ślubie pary jednopłciowej. Tytułowe bohaterki będą musiały zmierzyć się z przeciwnościami losu nietolerancyjnych współmieszkańców. W planach na 2019 rok widnieje także serial dokumentalny „The Alcásser Murders” . Najprawdopodobniej seria będzie opowiadała o głośnej sprawie porwania, gwałcenia i zabójstwa trzech nastoletnich dziewczyn pochodzących z Alcasser.

Wkrótce natomiast światło dzienne ujrzą seriale „Kokainowe Wybrzeże„. Lata 80. XX w., hiszpańska Galicja. Młody rybak rozpoczyna karierę w narkobiznesie, zapewniając wygodny punkt dostaw przemytnikom z Ameryki Łacińskiej. A także serial „La Catedral del Mar” realizujący w czasach 14-wiecznej Barcelony.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL