NetflixNewsSeriale VOD

Współtwórca „La La Land” i Joanna Kulig w nowym serialu Netfliksa

Platforma Netflix przymierza się do produkcji nowego serialu, w którym główną rolę zagra Joanna Kulig. Musical powstanie we Francji, z międzynarodową obsadą. Reżyser „La La Land” na pokładzie.

Globalny serwis Netflix rozpoczął prace nad nowym serialem, którego premiera jest jeszcze nieznana. Za sterami produkcji stanął Damien Chazelle, przy scenariuszu autorstwa Jacka Throne’a. W głównych rolach zobaczymy André Holland oraz Joannę Kulig. Akcja serialu rozegra się w współczesnym Paryżu we Francji.

„The Eddy” – musical tworzony przez twórcę „La La Land”

Serial „The Eddy” to dramat rozgrywający się w klubie działającym w stolicy Francji. Właścicielem obiektu jest amerykański pianista, którego kariera nie rozwinęła się po jego myśli. Zgorzkniały muzyk prowadzi klub w stylu jazzowym, gdzie zatrudnia zespół do występów. Pewnego razu, Elliot Udo (André Holland) wdaje się romans z wokalistką (Joanna Kulig) grupy muzycznej. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, gdy w życiu mężczyzny pojawia się… córka.

Serial przedstawi wielkie ambicje i niezrealizowane marzenia. Zobaczymy problemy, jakimi borykają się artyści, zarówno początkowi, jak i Ci, którym sława minęła już dawno. Fani produkcji zatytułowanej „Smash” mogą mieć powód do radości. „The Eddy” będzie przedstawiony w podobnej formule.

Produkcja ma liczyć 8 odcinków. Pierwsze dwa epizody zostaną wyreżyserowane przez Damiena Chazelle’ego. Za produkcję odpowiada Endeavor Content.

Polski akcent w oryginalnym serialu Netlfiksa. Joanna Kulig zagra w piosenkarkę borykającą się alkoholem

Platforma Netflix ogłosiła, że główną, kobiecą rolę zagra polska aktorka Joanna Kulig. Nominowana do Oscarów za rolę w filmie „Zimna wojna” artystka zdobywa szturmem sławę poza granicami Polski. Po kilku małych występach w zagranicznych serialach, Kulig teraz pojawi się w „The Eddy” ze znaczącą rolą.

Joanna Kulig zagra Maję, wokalistkę jazzową, która zatrudniła się w klubie prowadzonym przez Elliota. Bohaterka będzie zmagać się z alkoholem, jej życie skomplikuje się jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą wspomnianego już wcześniej romansu z właścicielem klubu.

Doborowa obsada będzie pracować nad „The Eddy” dla platformy Netflix

André Holland, znany z serialu „The Knick” będzie partnerował naszej aktorce Joannie Kulig. Z kolei za reżyserię odpowiadać będzie m.in. twórca hitowego musicalu „La La Land” – Damien Chazelle. Scenariusz do większości odcinków napisał Jack Thorne, autor takich produkcji jak „Cudowny Chłopak’ czy „Skarb Narodów”. W serialu usłyszymy utwory muzyczne autorstwa Glena Ballarda. To właśnie m.in. Joanna Kulig będzie śpiewała wspomniane piosenki.

Warto dodać, że to nie pierwszy, polski akcent na platformie Netflix. W ubiegłym roku mogliśmy obejrzeć pierwszą, rodzimą produkcję „1983” wyreżyserowaną przez Agnieszkę Holland i Kasią Adamik. Z kolei fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego, doskonale wiedzą o nadchodzącym serialu „Wiedźmin”. Produkcja ma polskie korzenie nie tylko przez pryzmat pisarza. Za produkcję odpowiadają m.in. polska firma Platige Image z Tomaszem Bagińskim na czele. W serialu zobaczymy również Macieja Musiała, który zagra jedną z pobocznych ról.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!