News World

Netflix podwyższa opłaty dla Brytyjczyków

Po podwyżkach cen za subskrypcje Netfliksa w USA i Ameryce Południowej, przyszedł czas na pierwszy europejski kraj. Nowy cennik w Wielkiej Brytanii.

Nowi użytkownicy w Wielkiej Brytanii mają przedstawiony nowy cennik z wyższymi opłatami za subskrypcje. Z kolei obecni subskrybenci w ciągu kilku tygodni będą mieli takie same warunki, jak nowi klienci. Wybrani użytkownicy nie odczują zmiany, jeśli posiadają najniższy pakiet – tu koszt pozostaje taki sam.

Netflix może stracić hitowe seriale telewizyjne. Originals na ratunek? >>

Droższa subskrypcja w Netfliksie nie tylko dla USA i Ameryki Południowej. Teraz także dla Wielkiej Brytanii

Inwestycja na rynku europejskim musi przełożyć się także na zyski. Netflix planuje przeznaczyć 15 mld dol. na produkcje własne, także krajach europejskich. W Wielkiej Brytanii ma powstać 50 nowych produkcji, co przekłada się ostatecznie na droższą subskrypcję. Gigant VOD planuje podwyżki w państwach, gdzie biblioteka jest adekwatna do ceny, innymi słowy, wszędzie tam, gdzie dostępne są obszerne prawa licencyjne. I relatywnie jest więcej treści, w tym filmów i seriali. Z tego też powodu, użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, jako pierwsi odczuli wzrost opłat za wybrane pakiety. W drugiej części, to mieszkańcy Ameryki Łacińskiej zmierzyli się z podwyżkami cen. Teraz przyszedł czas właśnie na pierwszy europejski kraj, czyli Wielką Brytanię.

Brytyjczycy najbardziej lubują się w pakiecie Standard z materiałami o jakości Full HD i z dwoma urządzeniami do oglądania w tym samym czasie. Koszt pakietu zostanie podniesiony o 20 proc., tj. do 8,99 funta (+1 funt). Z kolei najdroższa subskrypcja dotąd kosztująca 9,99 funtów, będzie droższa  o 2 funty, tj. 11,99 funtów. Najniższy pakiet o nazwie Basic pozostanie bez zmian, a jego cena nadal będzie wynosić 5,99 funta.

Droższy Netflix także w Polsce? Niekoniecznie

Aby tak się stało, polska biblioteka musiałaby dorównać ilości i jakości materiałów dostępnych przede wszystkim w anglojęzycznych krajach. Podwyżka cen w innych krajach wcale nie musi oznaczać podwyżki także na naszym lokalnym rynku. Tak twierdzi polski oddział Netfliksa, który jakiś czas temu uspokajał naszych użytkowników. Oto co Netflix opublikował dla mediów:

Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen na innych rynkach nie wpływa na lokalną ofertę i nie oznacza zmiany cen w Polsce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!