Filmy VODNetflixNews

Kolejne polskie filmy zawitały do biblioteki Netfliksa

Platforma Netflix rozszerza ofertę lokalnych filmów, dodając do biblioteki nowe tytuły. Wśród polskich produkcji zobaczymy m.in. „Tarapaty” czy „Twój Vincent”.

Serwis Netflix we współpracy z polskimi dystrybutorami, udostępnia w bibliotece kolejne tytuły. Do tej pory subskrybenci platformy mogli oglądać znane tytuły od Kina Świata, Alter Ego Pictures oraz NEXT Film (Agora). Ten ostatni partner jest zadowolony ze współpracy i z zwiększenia zasięgu swoich filmów. Dlatego też w bibliotece Netfliksa zobaczymy więcej lokalnych produkcji. O pierwszych premierach polskich produkcji pisaliśmy pod koniec kwietnia.

NEXT Film udostępnia nowe filmy „Papusza”, „Tarapaty” oraz „Twój Vincent”

Już pierwszego dnia czerwca, w serwisie Netflix pojawiły się dwie lokalne produkcje. Specjalnie na Dzień Dziecka, w bibliotece pojawił się familijny film „Tarapaty„.

Obraz Marty Karwowskiej został zrealizowany tak, by opowiedzieć o przyjaźni. A także o tym, że przyjaźń wcale nie jest taka prosta, o czym przekona się bohaterka filmu. Julka, dwunastoletnia dziewczynka, poszukuje prawdziwej przyjaciółki. Dziewczynka chodzi do szkoły z internatem, zbliżają się wakacje, w związku z tym uczennica zamierzała wrócić do domu – do Kanady. W wyniku nieporozumienia, trafia do swojej ciotki w Warszawie. Podczas wakacji, Julka poznaje dzieciaków mieszkających przy kamienicy swojej ciotki. Odkrywają oni plan prowadzący do skarbu, zaczyna się więc przygoda.

Drugim tytułem opublikowanym jeszcze tego samego dnia jest „Papusza„. Tytuł oparty na faktach przedstawia dramatyczną historię Bronisławy Wajsa – pierwszej romskiej poetki. Film próbuje przybliżyć burzliwe życie poetki w czasie, w którym spisywała swoje wiersze. Akcja rozpoczyna się w 1910 roku, a kończy w latach osiemdziesiątych XX wieku.Specjalnie na potrzeby tej produkcji, filmowcy odtwarzali nieistniejący już świat polskich cyganów.

W połowie czerwca z kolei zadebiutowała produkcja zatytułowana „Twój Vincent„. Dzieło Doroty Kobieli i Hugh Welchmana jest pełnometrażową animacją malarską. Niezwykłe obrazy animacyjne zachwyciły widzów na całym świecie. Jak informują twórcy tego dzieła, każda z 65 tys. klatek została ręcznie namalowana. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z niemal każdego zakątka świata.

Telewizja Polska udostępni filmy i seriale Netfliksowi?

Jeszcze więcej polskich filmów w serwisie Netflix

Platforma Netflix w swojej ofercie posiada już niemal 40 polskich produkcji. W tym oczywiście lokalny Originals w postaci serialu „1983”. Oprócz powyższych tytułów, w bibliotece do zobaczenia są kolejne filmy wyprodukowane w Polsce:

  • 7 rzeczy, których nie wiesz o facetach
  • Jestem mordercą
  • Karbala
  • Pod mocnym Aniołem
  • Sztuka kochania

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!