NetflixNews

Netflix podpisał europejską umowę z twórcami „Dark”

Platforma Netflix podpisała pierwszą, europejską umowę na wyłączność z twórcami oryginalnego serialu „Dark” wyprodukowanego w Niemczech.

Reed Hastings – CEO Netflix – już w zeszłym roku zapowiedział inwestycje w europejskie i oryginalne produkcje. Jeżeli sama platforma nie będzie realizowała produkcji, to będzie wyłącznym dystrybutorem na innych, europejskich rynkach. Tym razem w mediach podano informację o podpisaniu umowy na wyłączność pomiędzy Netfliksem, a twórcami serialu „Dark”. Jeżeli poziom kolejnych produkcji będzie taki sam jak w „Darku” to możemy być spokojni o przyszłość platformy.

Netflix wierzy w sukces na rynku europejskim

Netflix obiecuje zapewnić rozrywkę, która przekracza granice; gdzie hitowy serial może powstać w dowolnym miejscu na świecie. Jesteśmy bardzo podekscytownani współpracą z Bo i Jantje, których serial skradł serca widzów na całym świecie. Dziękujemy im za ich zaufanie i cieszymy się, że możemy wesprzeć ich wizję i wspólnie opowiadać wspaniałe historie – komentuje Erik Barmack, wiceprezydent ds. produkcji oryginalnych Netflix.

Zgodnie z warunkami kontraktu, pochodzący z Niemiec Jantje Friese i Baran bo Odar, wyprodukują nowe seriale i programy dla 125 milionów użytkowników Netflix na całym świecie.

To wyjątkowa w naszej karierze okazja, żeby przekonać się z jakim odbiorem spotykają się nasze historie w różnych zakątkach świata. Niezmiernie cieszymy się z rozpoczęcia nowej przygody z Netflix, dalszego przekraczania granic i przedstawiania widzom naszych nowych pomysłów. Przygotowaliśmy dla nich wiele niespodzianek – zapowiadają Baran bo Odar i Jantje Friese.

O twórcach serialu „Dark”

Jantje Friese i Baran bo Odar, absolwenci Uniwersytetu Telewizji i Filmu w Monachium, pracują razem od czasów reżyserskiego debiutu Odara – „Cisza”. Ich ostatni film „WHO AM I. Możesz być kim chcesz” z Tomem Schillingiem i Elyasem M’Barekiem został znakomicie przyjęty podczas Międzynarodowego Festiwalu Fimowego w Toronto w 2014 i odniósł nie tylko komercyjny sukces w Niemczech, ale otrzymał również trzy Niemieckie Nagrody Filmowe i nagrodę Bambi za Najlepszy Film Niemiecki. Odar, uwzględniony przez magazyn Variety w liście „10 Reżyserów, których warto oglądać” zadebiutował w Hollywood filmem Bez snu z udziałem laureatki Oscara Jamie Foxx. Został nagrodzony kilkoma nagrodami Grimme za scenariusz i reżyserię 10 odcinków pierwszego niemieckiego serialu oryginalnego Netflix Dark. Baran bo Odar i Jantje Friese pracują nad drugim sezonem tego uznanego przez widzów i krytyków serialu. Wspólnie wyprodukują również nowe seriale i programy na wyłączność Netflix.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: