NetflixNews

Netflix podpisał europejską umowę z twórcami „Dark”

Platforma Netflix podpisała pierwszą, europejską umowę na wyłączność z twórcami oryginalnego serialu „Dark” wyprodukowanego w Niemczech.

Reed Hastings – CEO Netflix – już w zeszłym roku zapowiedział inwestycje w europejskie i oryginalne produkcje. Jeżeli sama platforma nie będzie realizowała produkcji, to będzie wyłącznym dystrybutorem na innych, europejskich rynkach. Tym razem w mediach podano informację o podpisaniu umowy na wyłączność pomiędzy Netfliksem, a twórcami serialu „Dark”. Jeżeli poziom kolejnych produkcji będzie taki sam jak w „Darku” to możemy być spokojni o przyszłość platformy.

Netflix wierzy w sukces na rynku europejskim

Netflix obiecuje zapewnić rozrywkę, która przekracza granice; gdzie hitowy serial może powstać w dowolnym miejscu na świecie. Jesteśmy bardzo podekscytownani współpracą z Bo i Jantje, których serial skradł serca widzów na całym świecie. Dziękujemy im za ich zaufanie i cieszymy się, że możemy wesprzeć ich wizję i wspólnie opowiadać wspaniałe historie – komentuje Erik Barmack, wiceprezydent ds. produkcji oryginalnych Netflix.

Zgodnie z warunkami kontraktu, pochodzący z Niemiec Jantje Friese i Baran bo Odar, wyprodukują nowe seriale i programy dla 125 milionów użytkowników Netflix na całym świecie.

To wyjątkowa w naszej karierze okazja, żeby przekonać się z jakim odbiorem spotykają się nasze historie w różnych zakątkach świata. Niezmiernie cieszymy się z rozpoczęcia nowej przygody z Netflix, dalszego przekraczania granic i przedstawiania widzom naszych nowych pomysłów. Przygotowaliśmy dla nich wiele niespodzianek – zapowiadają Baran bo Odar i Jantje Friese.

O twórcach serialu „Dark”

Jantje Friese i Baran bo Odar, absolwenci Uniwersytetu Telewizji i Filmu w Monachium, pracują razem od czasów reżyserskiego debiutu Odara – „Cisza”. Ich ostatni film „WHO AM I. Możesz być kim chcesz” z Tomem Schillingiem i Elyasem M’Barekiem został znakomicie przyjęty podczas Międzynarodowego Festiwalu Fimowego w Toronto w 2014 i odniósł nie tylko komercyjny sukces w Niemczech, ale otrzymał również trzy Niemieckie Nagrody Filmowe i nagrodę Bambi za Najlepszy Film Niemiecki. Odar, uwzględniony przez magazyn Variety w liście „10 Reżyserów, których warto oglądać” zadebiutował w Hollywood filmem Bez snu z udziałem laureatki Oscara Jamie Foxx. Został nagrodzony kilkoma nagrodami Grimme za scenariusz i reżyserię 10 odcinków pierwszego niemieckiego serialu oryginalnego Netflix Dark. Baran bo Odar i Jantje Friese pracują nad drugim sezonem tego uznanego przez widzów i krytyków serialu. Wspólnie wyprodukują również nowe seriale i programy na wyłączność Netflix.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL