nc+ GONewsPlayer
Popularne

MyCanal będzie dostępny w Polsce. Koniec współpracy z Player+?

Operator nc+ potwierdza wejście platformy MyCanal do Polski. Nieoficjalnie wiemy o szczegółach pracy nad nowym rozwiązaniem.

Informacja o planach dystrybucji usługi francuskiego oddziału Vivendi pisaliśmy na łamach serwisu VODnews.pl pod TYM adresem. Wówczas opisaliśmy wypowiedź Prezesa i Dyrektora generalnego Vivendi, o globalizacji platformy MyCanal, która miałaby się pojawić m.in. w Polsce. Jest to efekt podjęcia walki z największym konkurentem Netfliksem, mający już więcej subskrybentów we Francji od Canal+.

MyCanal będzie w Polsce. Kiedy?

Uzyskaliśmy potwierdzenie, iż zapowiadana aplikacja zadebiutuje także w naszym kraju. „Jednym z zagranicznych rynków, na którym planowane jest udostępnienie MyCanal jest Polska” – przyznał w rozmowie z VODnews.pl Piotr Kaniowski, kierownik ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert.

MyCanal będzie dostępny globalnie. nc+ udostępni tę usługę w Polsce?
MyCanal będzie dostępny globalnie. nc+ udostępni tę usługę w Polsce?

Koniec współpracy z Playerem/TVN?

Platforma nc+ nie potwierdza daty startu, ani konkretnych szczegółów usługi w Polsce. Udało nam się jednak uzyskać nieoficjalne informacje, które mogą rzucić nieco światła na planowaną strategie firmy. Nowa aplikacja ma pojawić się nad Wisłą jeszcze w tym roku. Wejście platformy ma być poprzedzeniem nowych prac nad dekoderem Player+BOX, który miałby ostatecznie zakończyć współpracę z Playerem/TVN. W ten sposób, operator satelitarny będzie chciał się uniezależnić, mając w swoim portfolio usługę z kanałami telewizyjnymi i z materiałami VOD. MyCanal sprzyja takim inwestycjom, zwłaszcza, że nowy dekoder mógłby mieć zupełnie inny interfejs, do tego wprowadzone zostaną linearne emisje programów telewizyjnych. Obecnie klienci nc+ mogą cieszyć się z takich możliwości za pomocą usługi nc+GO.

Aplikacja nc+GO zostanie zastąpiona serwisem MyCanal. Dostęp dla wszystkich internautów

MyCanal oferuje dostęp do kanałów na zywo, wraz z usługą replay tv oraz z materiałami VOD

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, MyCanal miałby całkowicie zastąpić dotychczasową mobilną telewizję nc+GO. Zgodnie ze słowami, które zostały skierowane do analityków Arnaud de Pufontaine, platforma ma cechować się otwartością dla wszystkich klientów. Oznacza to, że nie tylko abonenci nc+ będą mogli skorzystać z subskrypcji MyCanal. Taki nieoczekiwany zabieg ma pozwolić na odzyskanie subskrybentów z globalnych serwisów takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video.

MyCanal oferuje funkcję Replay TV, kanały TV na żywo oraz materiały VOD

MyCanal to aplikacja oferowana na urządzeniach takich jak smartfony, tabelety czy laptopy i komputery. Usługa oferuje dostęp do kanałów telewizyjnych na żywo, pozwalając także na powracanie do wybranych programów poprzez replay TV. W ramach aplikacji dostępne są także materiały VOD z filmami, serialami, czy programami – w tym także wydarzenia sportowe.

Niewykluczone, że oprócz treści od Canal+, w dedykowanym dekoderze będą dostępne także materiały od innych nadawców, do tej pory współpracując z nc+ przy telewizji satelitarnej. Operator satelitarny będzie mógł w ten sposób wejść w trend budowania telewizji internetowej, która w ostatnim czasie pojawiła się u operatora telekomunikacyjnego Play oraz jest zapowiadana przez przedstawicieli T-Mobile. Magentowa sieć miała wystartować z usługą telewizyjną w ub.r., jednak dopiero niedawno potwierdzili konkretną datę. telewizja T-Mobile ma pojawić się w kwietniu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL