NewsTVP VOD
Popularne

Nadchodzi rozbudowana platforma TVP VOD

Platforma jest już dostępna w technologii Chromecast.

Serwis TVP VOD zmieni się jeszcze w tym roku. Kolejne zdigitalizowane seriale, aplikacje na nowych urządzeniach i rozbudowany model subskrypcyjny.

Telewizja Publiczna pozyskała 400 tys. zł na rozwój serwisu vod.tvp.pl. Pierwszy etapem wykorzystania środków pieniężnych był odświeżony lifting platformy dopasowując usługę do nowych standardów. Szerzej o nowej odsłonie TVP VOD pisaliśmy pod TYM adresem. Do inwestycji internetowej biblioteki materiałów Telewizji Polskiej przyznano również prawie 81 mln zł – chodzi przede wszystkim o digitalizację programów i seriali z czasów PRLu. Stacja przywróciła do życia takie seriale jak „Stawka większa niż życie” czy „Czterech Pancernych i pies”. O odnowieniu archiwalnych materiałów pisaliśmy TUTAJ. Co ciekawe, obecny prezes – Jacek Kurski – jest pewny sukcesu tych materiałów, gdyż zapowiedział, iż Netflix może iść w odstawkę.

Jacek Kurski porzuca Netfliksa na rzecz TVP VOD
Jacek Kurski porzuca Netfliksa na rzecz TVP VOD

O szczegółach powyższej wypowiedzi opisywaliśmy na łamach serwisu VODnews.pl pod TYM adresem.

Płatna część serwisu: przedpremiery, seriale zagraniczne oraz produkcje BBC

Już wkrótce w serwisie pojawią się kolejne archiwalne tytuły. Wśród materiałów z PRLu wymienia się m.in. „Czterdziestolatek”, „Janosik”, „Królowa Bona”, „Noce i dnie” oraz „Zmiennicy„. Według nieoficjalnych informacji, prawie 840 tytułów ma być ostatecznie zdigitalizowane w ramach projektu „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP SA„.

Jeszcze w tym kwartale pojawi się rozbudowana oferta płatna. Model subskrypcyjny (podobny do Netfliksa czy Showmaxa) ma być uproszczony, czyli jedna opłata za dostęp do szerszej biblioteki. W zeszłym roku serwis VODnews.pl informował swoich czytelników o planach rozwoju platformy sVOD (więcej o tym TUTAJ). Wówczas pisaliśmy o tym, że w ramach płatnej oferty, widzowie zyskają dostęp do przedpremierowych odcinków seriali emitowanych aktualnie na antenach TVP. Ponadto, użytkownicy będą mieli okazję oglądać produkcje od BBC. Mowa m.in o filmach dokumentalnych oraz o brytyjskich serialach .Jeśli prawa licencyjne pozwolą, TVP VOD zaoferuje również zagraniczne seriale poza BBC.

Prezes Telewizji Polskiej chwalił się mediom, iż w serwisie pojawi się serial wyprodukowany specjalnie do internetu. Dopiero po jakimś czasie, rozpocznie się jego emisja w tradycyjnej telewizji. Na tę chwilę nie udało nam się potwierdzić, czy projekt ten nadal jest brany pod uwagę. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Według słów wypowiedzianych przez Jacka Kurskiego, serial miałby być spektakularny.Aplikacje na nowych urządzeniach. TVP VOD już z technologią Chromecast

Jakiś czas temu pojawiły się odświeżone aplikacje na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Ponadto, użytkownicy platformy mogą skorzystać z nowych opcji na telewizorach smart TV. Teraz TVP VOD na Androidzie zyskał nową aktualizację, w ramach której została udostępniona technologia Chromecast. Oprócz tego, wygląd programu dostosowano dla użytkowników tabletów.

Walka z piratami trwa…

Wraz z rozwojem serwisu TVP VOD i inwestycją w coraz to nowsze rozwiązania, stacja publiczna zwiększa zasoby w walce z internetowymi piratami. Dzięki temu, użytkownicy mają utrudnienie w nielegalnym ściąganiu lub oglądaniu wybranych programów, takich jak „Klan”, „M jak miłość” czy „Rolnik szuka żony”. O akcji z piratami pisaliśmy szerzej pod TYM adresem.

Pozostaje zatem czekać na efekt inwestycji w sektor VoD od Telewizji Publicznej. Ciekawe, czy tak duża inwestycja przełoży się na wzrost zainteresowania fanów Netfliksa czy HBO GO.

Komentarze:

  1. Dalej nie działa? Pytam bo jest 2 kwartał 2019 roku a tvpvod na chrome castel dalej nie działa albo jest tak mocno ukryte ze nie da się zlokalizować

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL