NewsTVP VOD
Popularne

Nadchodzi rozbudowana platforma TVP VOD

Platforma jest już dostępna w technologii Chromecast.

Serwis TVP VOD zmieni się jeszcze w tym roku. Kolejne zdigitalizowane seriale, aplikacje na nowych urządzeniach i rozbudowany model subskrypcyjny.

Telewizja Publiczna pozyskała 400 tys. zł na rozwój serwisu vod.tvp.pl. Pierwszy etapem wykorzystania środków pieniężnych był odświeżony lifting platformy dopasowując usługę do nowych standardów. Szerzej o nowej odsłonie TVP VOD pisaliśmy pod TYM adresem. Do inwestycji internetowej biblioteki materiałów Telewizji Polskiej przyznano również prawie 81 mln zł – chodzi przede wszystkim o digitalizację programów i seriali z czasów PRLu. Stacja przywróciła do życia takie seriale jak „Stawka większa niż życie” czy „Czterech Pancernych i pies”. O odnowieniu archiwalnych materiałów pisaliśmy TUTAJ. Co ciekawe, obecny prezes – Jacek Kurski – jest pewny sukcesu tych materiałów, gdyż zapowiedział, iż Netflix może iść w odstawkę.

Jacek Kurski porzuca Netfliksa na rzecz TVP VOD
Jacek Kurski porzuca Netfliksa na rzecz TVP VOD

O szczegółach powyższej wypowiedzi opisywaliśmy na łamach serwisu VODnews.pl pod TYM adresem.

Płatna część serwisu: przedpremiery, seriale zagraniczne oraz produkcje BBC

Już wkrótce w serwisie pojawią się kolejne archiwalne tytuły. Wśród materiałów z PRLu wymienia się m.in. „Czterdziestolatek”, „Janosik”, „Królowa Bona”, „Noce i dnie” oraz „Zmiennicy„. Według nieoficjalnych informacji, prawie 840 tytułów ma być ostatecznie zdigitalizowane w ramach projektu „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP SA„.

Jeszcze w tym kwartale pojawi się rozbudowana oferta płatna. Model subskrypcyjny (podobny do Netfliksa czy Showmaxa) ma być uproszczony, czyli jedna opłata za dostęp do szerszej biblioteki. W zeszłym roku serwis VODnews.pl informował swoich czytelników o planach rozwoju platformy sVOD (więcej o tym TUTAJ). Wówczas pisaliśmy o tym, że w ramach płatnej oferty, widzowie zyskają dostęp do przedpremierowych odcinków seriali emitowanych aktualnie na antenach TVP. Ponadto, użytkownicy będą mieli okazję oglądać produkcje od BBC. Mowa m.in o filmach dokumentalnych oraz o brytyjskich serialach .Jeśli prawa licencyjne pozwolą, TVP VOD zaoferuje również zagraniczne seriale poza BBC.

Prezes Telewizji Polskiej chwalił się mediom, iż w serwisie pojawi się serial wyprodukowany specjalnie do internetu. Dopiero po jakimś czasie, rozpocznie się jego emisja w tradycyjnej telewizji. Na tę chwilę nie udało nam się potwierdzić, czy projekt ten nadal jest brany pod uwagę. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Według słów wypowiedzianych przez Jacka Kurskiego, serial miałby być spektakularny.Aplikacje na nowych urządzeniach. TVP VOD już z technologią Chromecast

Jakiś czas temu pojawiły się odświeżone aplikacje na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Ponadto, użytkownicy platformy mogą skorzystać z nowych opcji na telewizorach smart TV. Teraz TVP VOD na Androidzie zyskał nową aktualizację, w ramach której została udostępniona technologia Chromecast. Oprócz tego, wygląd programu dostosowano dla użytkowników tabletów.

Walka z piratami trwa…

Wraz z rozwojem serwisu TVP VOD i inwestycją w coraz to nowsze rozwiązania, stacja publiczna zwiększa zasoby w walce z internetowymi piratami. Dzięki temu, użytkownicy mają utrudnienie w nielegalnym ściąganiu lub oglądaniu wybranych programów, takich jak „Klan”, „M jak miłość” czy „Rolnik szuka żony”. O akcji z piratami pisaliśmy szerzej pod TYM adresem.

Pozostaje zatem czekać na efekt inwestycji w sektor VoD od Telewizji Publicznej. Ciekawe, czy tak duża inwestycja przełoży się na wzrost zainteresowania fanów Netfliksa czy HBO GO.

Tagi

Komentarze:

  1. Dalej nie działa? Pytam bo jest 2 kwartał 2019 roku a tvpvod na chrome castel dalej nie działa albo jest tak mocno ukryte ze nie da się zlokalizować

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: