NewsTVP VOD

TVP idzie na wojnę z Netfliksem. Wkrótce płatny serwis VOD

W październiku ruszy nowa wersja płatnej Strefy Widza na platformie TVP VOD. Opłacający abonament RTV mogą liczyć na benefity.

O planach rozwoju platformy TVP VOD pisaliśmy kilka dni temu pod TYM adresem. Podczas wczorajszej konferencji prasowej TVP, przy okazji startu jesiennej ramówki, dyrektorzy potwierdzili doniesienia VODnews.pl.

Telewizja Polska już w październiku uruchomi platformą sVoD (jedna opłata do pełnego dostępu, podobny model proponuje Netflix czy Showmax). Dostęp do serwisu będzie bezpłatnych dla osób, które regularnie opłacają abonament RTV na rzecz TVP. Dla wszystkich pozostałych, dostęp będzie możliwy po uiszczeniu opłaty. Na tę chwilę nie wiadomo jakie będą to kwoty.

W ofercie nowego serwisu znaleźć mają się filmy i seriale nie tylko od Telewizji Polskiej, ale także od partnerów zewnętrznych, w tym m.in brytyjskie BBC. Na spotkaniu z dziennikarzami, wiceprezes TVP zapowiedział produkcję nowych projektów, które trafią tylko do internetu.

Strefa Widza ma już ponad 20 tys. użytkowników i nadal będzie rozwijana

Na łamach serwisu VODnews.pl informowaliśmy czytelników o Strefie Widza, na której można zobaczyć m.in przedpremierowe odcinki flagowych produkcji od Telewizji Publicznej.

Specjalny serwis jest dostępny pod adresem Strefy Widza. Aby móc korzystać z dodatkowych opcji należy udowodnić, iż opłacamy abonament dla Telewizji Polskiej. W trzech, prostych krokach możemy bardzo szybko uzyskać pożądany przez nas rezultat.

Strefa Widza w TVP VOD dla widzów opłacających abonament RTV
Strefa Widza w TVP VOD dla widzów opłacających abonament RTV

Przede wszystkim, aby uzyskać przywileje, należy założyć konto (lub zalogować się na istniejącym), następnie serwis poprosi o potwierdzenie opłat na rzecz TVP. Jeśli weryfikacja przejdzie pomyślnie, do konta zostanie przypisana Strefa Widza.

Jak podkreślają przedstawiciele Telewizji Polskiej, weryfikacja numeru identyfikacyjnego abonamenta będzie dokonywana co miesiąc. Projekt ten ma zachęcić rodaków do opłacania powszechnego abonamentu RTV. Warto dodać, że Strefa Widza działa już od trzech lat. Do tej pory z specjalnej zakładki skorzysta ok. 20 tys. unikalnych użytkowników. Platforma została przygotowana we współpracy z Pocztą Polską, która posiada bazę danych osób regularnie opłacających na rzecz TVP.Serwis sVoD od TVP zagrozi zagranicznym platformom takim jak Netflix czy Showmax?

Według badań Gemiusa, polskie serwisy posiadający lokalny kontent nadal wiodą prym w rankingach. Polacy kochają oglądać nasze rodzime produkcje, najchętniej „M jak miłość” od TVP, „Na Wspólnej” TVNu czy „Przyjaciółki” od Polsatu.

Największe platformy od stacji telewizyjnych – IPLA, Player czy TVP VOD do tej pory udostępniają materiały za darmo lub w poszczególnych pakietach. Żaden z nadawców nie zdecydował się na platformę całkowicie zamkniętą. Teraz taki krok podejmie Telewizja Polska. Czy słusznie? Wkrótce się o tym przekonamy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL