Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NewsTVP VOD

TVP przeznaczył miliony złotych by stworzyć serwis VOD z archiwum audiowizualnym

W przyszłym roku Telewizja Publiczna uruchomi serwis VOD z materiałami z archiwum audiowizualnego. Na ten cel TVP przeznaczył prawie 81 mln złotych.

W ramach projektu „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP SA” powstanie nowa platforma z wideo na życzenie. Telewizja Publiczna prowadzi prace nad cyfryzacją materiałów wyprodukowanych w latach, w których internet nie był jeszcze alternatywnym rozwiązaniem dystrybucji filmów, seriali i programów telewizyjnych.

Nadawca aktualnie poszukuje wykonawcy nowego serwisu VOD. Jak się dowiedzieliśmy u źródła, termin składania ofert mija właśnie w maju.

Rekonstrukcja cyfrowa obejmie prawie 840 materiałów, w tym prawie 50 filmów długometrażowych, ok. 80 seriali telewizyjnych. Wśród materiałów znaleźć można także filmy dokumentalne oraz spektakle teatralne, które były emitowane na antenach TVP.

Według nieoficjalnych informacji, Telewizja Publiczna na powyższy cel przeznaczy prawie 81 milionów złotych, ale większościowy koszt zostanie pokryty przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Działania skupiają się wokół Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z lat 2014-2020.

Warto przypomnieć, że Telewizja Publiczna pracuje równolegle nad odświeżeniem obecnej platformy TVP VOD. Jacek Kurski wielokrotnie zapowiadał, że wkrótce owoc ich pracy ujrzy światło dzienne. Pierwsze pokłosie nowego serwisu mogliśmy zaobserwować przy okazji wprowadzenia płatności przy sportowych transmisja. Serwis wówczas zaliczył pierwszą wpadkę. Dodatkowo, kontent sportowy oraz wydarzenia na żywo można oglądać w nowej aplikacji sportowej. Wszystko po to, by być gotowym do uruchomienia nowej platformy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!