NetflixNewsSeriale VODTVP VOD

„M jak miłość” w bibliotece Netfliksa? TVP planuje współpracę

Telewizja Polska prowadzi rozmowy z przedstawicielami platformy Netflix. Nawiązanie współpracy pozwoli na koprodukcje serialowe i udostępnienie własnych treści.

Ewentualna współpraca pomiędzy Telewizją Polską (TVP VOD) i serwisem Netflix może przynieść korzyści po obu stronach. Netflix po pierwszej lokalnej produkcji „1983” może łatwiej wejść w polskie treści. Wystarczy wejść w koprodukcję z telewizją publiczną, dla której jest to szansa na dodatkowy zastrzyk gotówki. Z kolei treści produkowane przez TVP, obecnie znajdujące się w bibliotece TVP VOD, mogłyby zyskać dodatkowy zasięg i zainteresowanie ze strony młodszej widowni.

Seriale TVP VOD na platformie Netflix? O tym, jak wyglądałaby współpraca

Rozmowy Telewizji Polskiej z Netfliksem są już na zaawansowanym etapie. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł serwis VODnews.pl, w planach jest już wspólny projekt. Partnerzy przymierzą się do ekranizacji powieści Marka Krajewskiego „Erynie”. Takie doniesienia potwierdził już serwis WirtualneMedia.pl, co tylko potwierdza zakulisowe informacje.

Jak wynika z rozmów pomiędzy polskim nadawcą a światowym gigantem, w bibliotece Netfliksa miałyby pojawić się produkcje TVP. Choć to na razie tylko dyskusje, a nie konkretne propozycje. Przedstawiciele amerykańskiej platformy są zainteresowani szerszą współpracą, nie skupiającą się tylko na koprodukcji lokalnych seriali. Netfliksowi marzy się powiększenie biblioteki o polskie treści. Tych materiałów nie brakuje w serwisie TVP VOD, o czym dokładnie wiedzą partnerzy biznesowi.

Telewizja Polska odwróci trend nadawców telewizyjnych?

Obecnie od Netfliksa odwracają się nadawcy telewizyjni, którzy coraz częściej sięgają po własne technologiczne rozwiązania. Tym samym nie przedłużając licencje Netfliksowi na swoje filmy i seriale. Jak wynika z najnowszego raportu, ponad 80 proc. najchętniej oglądanych seriali na platformie to seriale i filmy z kategorii Originals. TVP jednak mógłby pokusić się o poszerzenie swoich treści, które finalnie mogłyby także wejść do innych państw, gdzie dostępny jest Netflix.

Wydaje się być mało prawdopodobnym, że takie produkcje jak „M jak miłość”, „Korona królów” czy „Klan” pojawiłyby się u giganta VOD. TVP w swoim portfolio posiada jednak bardzo dobre seriale, które można byłoby doliczyć do premium czy dla bardziej wymagających widzów. Do takich treści zaliczyć możemy m.in. „Głęboka woda” o pracownikach społecznych, „Artyści” czy seriale kryminalne „Pitbull”.

Netflix staje się coraz bardziej polski

Serwis wyprodukował już wspomniany wcześniej serial „1983” w reżyserii Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik. W bibliotece można znaleźć także polskie wystąpienia w ramach stand-upów. Niedawno pojawiły się także lokalne filmy produkowane przez NEXT Film. W ofercie znaleźć można takie hity jak „Bogowie:, „Drogówka” czy „Król życia”. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem. W tym roku zadebiutuje jeszcze serial „Wiedźmin”. Choć będzie to produkcja anglojęzyczna, to jest to jednak ukłon w stronę polskich fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!