NetflixNewsSeriale VODTylko na VODnews.pl

Urzeczywistnia się sen o serialu „Wiedźmin”. Szczegóły prac Netfliksa (aktualizacja)

Kiedy premiera? Należy ostudzić emocje…

Erik Barmack, wiceprezes do spraw produkcji międzynarodowych Netfliksa, w rozmowie z Filmwebem potwierdził, że trwają prace, ale bardzo powoli. To niezwykłe przedsięwzięcie, które wymaga od twórców wiele poświęcenia i dopieszczenia każdego elementu układanki. Wszyscy myśleliśmy, że premiera może nastąpić już w 2019 roku, tak się jednak nie stanie. Według najnowszych informacji, pierwszy sezon może zostać opublikowany dopiero pod koniec 2020 roku lub na początku 2021r. Powodem jest nie tylko praca nad scenariuszem, ale także szczegółowe rozpisanie castingu i przygotowania do realizacji zdjęć. Zdaniem Netfliksa, historia napisana przez Andrzeja Sapkowskiego jest zbyt obszerna i wielowymiarowa, aby przyśpieszać prace. Barmack w rozmowie z dziennikarzem Filmwebu podkreślił jak bardzo są świadomi ogromnego zainteresowania produkcją. Netflix doskonale wie, że oczekiwania są ogromne, zwłaszcza przez fanów, którzy pokochali książki i gry. Dowodem tego jest euforia wywołana w internecie zaraz po ogłoszeniu przez platformę pracy nad ekranizacją ośmiotomowego cyklu opowiadającego o łowcy potworów.

Scenariusz do pilotażowego odcinka jest gotowy

Pod koniec stycznia br. dowiedzieliśmy o ukończonych pracach nad pilotem do serialu „Wiedźmin”. Główna scenarzystka poinformowała o gotowym scenariuszu, jednak na tamten (jak i na ten) moment, nie wiadomo było nic o aktorach, którzy mieliby wcielić się w główne role.

Scenariusz do pierwszego odcinka do serialu "Wiedźmin" jest już gotowy
Scenariusz do pierwszego odcinka do serialu „Wiedźmin” jest już gotowy

Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków. Według informacji od Lauren, pilot ma ponad 70 stron. Oznacza to, że sam pierwszy odcinek może potrwać ok. 1 godz. i 20 min.

Jakie wydarzenia mogą pojawić się w pierwszym sezonie?

Główna showrunnerka na Twitterze opublikowała mapę. Fani literackiego tworu doskonale wiedzą, co mieści się w tych lokalizacjach.

Mapa wydarzeń w pierwszej serii "Wiedźmina"
Mapa wydarzeń w pierwszej serii „Wiedźmina”

Na zaznaczonych lokalizacjach mieści się m.in zamek Kaer Morhen. Jest to miejsce, w którym trenuje się młodych Wiedźminów. Na mapie widzimy także miasto Vengerberg rządzone przez króla Demawenda. Pojawia się również miasto o nazwie Cintra, jest to miejsce narodzin Ciri. Według zdjęcia, w serialu zobaczymy także Aretuzę, czyli szkołę czarodziejek. To miejsce jest często odwiedzane przez Yennefer. Wśród zaznaczonych lokalizacji znajdziemy również Zarzecze (Riverdell) i Wzgórze Soddne oraz Blaviken, Creyden i Ban Ard.

Czytaj dalej | 1 |  2  |  3  |  4  | Aktualizacja (22.08):  |  5  |

Poprzednia strona 1 2 3 4 5Następna strona

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!