Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NetflixNewsSeriale VOD

Na jakim etapie jest serialowy „Wiedźmin” od Netfliksa?

Przedstawiciel platformy Netflix w wywiadzie zdradził szczegóły ekranizacji słynnego Wiedźmina. Kiedy projekt ujrzy światło dzienne?

Erik Barmack, wiceprezes do spraw produkcji międzynarodowych Netfliksa, rozmawiał z dziennikarzem Filmwebu o planach realizacji serialowego Geralta z Rivii. Musimy nieco ostudzić emocje, ponieważ na tym etapie nie powstał jeszcze scenariusz.

Jak powstał pomysł na odcinkową serię „Wiedźmina”?

Producent Sean Daniel rozpoczął współpracę z polską firmą Platige Image. Owocem wspólnego zaangażowania, miała powstać wysokobudżetowy i pełnometrażowy film. Zdaniem Netfliksa, historia napisana przez Andrzeja Sapkowskiego jest zbyt obszerna i wielowymiarowa. Opowiedzenie historii zamkniętej w przynajmniej jednym filmie byłoby obrażą dla wszystkich fanów „Wiedźmina”. Przedstawiciele platformy VOD wówczas udali się do Warszawy na spotkanie w Platige Image i wspólnie uznali, iż ostatecznie powstanie serial.

Barmack w rozmowie z dziennikarzem Filmwebu podkreślił jak bardzo są świadomi ogromnego zainteresowania produkcją. Netflix doskonale wie, że oczekiwania są ogromne, zwłaszcza przez fanów, którzy pokochali książki i gry. Dowodem tego jest euforia wywołana w internecie zaraz po ogłoszeniu przez platformę pracy nad ekranizacją ośmiotomowego cyklu opowiadającego o łowcy potworów.

„Wiedźmin” bez scenariusza i castingów na odtwórców głównych ról

Erik zdradził, że aktualnie nie powstał jeszcze żaden scenariusz, ale jak zapewnia wiceprezes produkcji zagranicznych, Netflix pracuje nad tym, by serial był gotowy do realizacji. Co powstrzymuje twórców przed ukończeniem scenariuszy?

Autorzy ekranizacji powieści Sapkowskiego zastanawiają się, w jaki sposób rozpisać wydarzenia w serialu. Najważniejszy jest motyw przewodni, który rozpocznie przygody znanego Geralta z Rivii. Według Barmacka, otaczający świat Wiedźmina jest zbyt obszerny, więc trochę czasu minie, nim rozpoczną szczegółowe przygotowanie fabuły.

Z wywiadu dowiadujemy się także, iż nie rozpoczęto castingów na odtwórców głównych ról. Na chwilę obecną, twórcy czekają na kompletny scenariusz do pierwszej serii. Dopiero wówczas, Netflix wyjdzie na łowy aktorów godnych postaci, którzy są nie tylko wyjątkowi, ale i wielowymiarowi.

Zobacz wideo z wywiademNie tylko „Wiedźmin”?

Podczas rozmowy dla Filmwebu, Erik wspomniał, że wkrótce dowiemy się o kolejnym projekcie z polskim akcentem. Tym razem powstanie serial polskojęzyczny nakręcony w naszym kraju. Więcej na ten temat dowiemy się w nadchodzących miesiącach.

Dowiedz się więcej o ekranizacji „Wiedźmina”:

  • Znamy pierwsze szczegóły serialu „Wiedźmin” dla platformy Netflix -> sprawdź.
  • Tomasz Bagiński zdradza kulisy powstawania serialu „Wiedźmin” -> kliknij.
  • Netflix publikuje nowy opis serialu „Wiedźmin”. Jest wzmianka o głównym bohaterze -> zobacz.
  • Kompozytor muzyki z gry „Wiedźmin 3” w siedzibie Netflixa. Co to oznacza? -> więcej tutaj.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!