NetflixNewsSeriale VODTylko na VODnews.pl

Urzeczywistnia się sen o serialu „Wiedźmin”. Szczegóły prac Netfliksa (aktualizacja)

Mikołaj Stroiński kompozytorem soundtracku serialu?

Stroińskiego widziano w głównej siedzibie Netfliksa w Los Angeles. Artysta na swoim fanpage’u na Facebooku zameldował się, że znajduje się właśnie w firmie giganta VOD. Przypominamy, że Mikołaj Stroiński skomponował muzykę do gry „Wiedźmin 3: Dziki gon”.

Mikołaj Stroiński, Netflix, Wiedźmin
Mikołaj Stroiński w siedzibie platformy Netflix. Kompozytor stworzył muzykę do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Muzyka skomponowana przez Stroińskiego dla wiedźmińskiej gry została bardzo dobrze przyjęta przez wielu graczy. To dobra wiadomość dla fanów oczekujących na ekranizację tej powieści.

„The Witcher”, czyli co zobaczymy w serialu?

Na początku czerwca Netflix opublikował kategorię z produkcją. Z niej dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że oryginalny tytuł brzmi „The Witcher”, na razie nie wiadomo jak będzie brzmiała polska nazwa. W opisie czytaliśmy wówczas o tym, że główny bohater w świecie pełnych potworów i nadprzyrodzonych istot będzie dążył do prawdy. To właśnie ze względu na tę prawdę będzie prowadził walki z przeciwnikami.

The Witcher - opis serialu platformy Netflix
The Witcher – opis serialu platformy Netflix

Opis ten został nieco zmieniony 11 czerwca ub.r. Zatem historia serialu nie jest już tak ogólny jak poprzednio, a dokładniej opisuje głównego bohatera – Geralta.

Nowy opis serialu "Wiedźmin" na platformie Netflix
Nowy opis serialu „Wiedźmin” na platformie Netflix

Zaraz, zaraz. Miał być film, a jest serial. Kulisy rozmów Platige Image z Netfliksem

Tomasz Bagiński zazwyczaj trzyma przysłowiowy język za zębami. Jednak od czasu do czasu dowiadujemy się czegoś nowego. Tym razem, reżyser zdradził kulisy doprowadzające do ostatecznej decyzji o stworzeniu serialu o Wiedźminie. Współtwórca w rozmowie dla Forbes opowiadał o pierwotnych planach realizacji filmu. Firma Platige Image miała zrealizować pełnometrażową produkcję, ale plany się zmieniły, kiedy do akcji wkroczył Netflix.

Warunkiem doprowadzającym rozmowy do ostatecznej decyzji było wierne odwzorowanie powieści Sapkowskiego. Nie oszukujmy się, „Wiedźmin” to nie serial z typową „naparzanką”.Cykl wiedźmiński to opowieści wielopoziomowe, skomplikowane m.in. przez nietuzinkową postać jaką jest Gerlat. Jak twierdzi Bagiński, świat wiedźmiński to nie zwykła „naparzanka”, a bardzo rozbudowany świat. Tym bardziej, jeśli spojrzymy na tę całą filozoficzną i mitologiczną otoczkę. A zatem ekipa pracująca nad serialem będzie starała się wiernie odwzorowywać to, co znajdujemy w książkach.

Czytaj dalej | 1 |  2  |  3  |  4  | Aktualizacja (22.08):  |  5  |

Poprzednia strona 1 2 3 4 5Następna strona

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!