NetflixNews

Netflix dopieszcza swój serial „Wiedźmin”. Znamy kolejne szczegóły

Trwają końcowe prace nad scenariuszem i plenerem zdjęciowym do serialowej adaptacji sagi „Wiedźmin” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Premiera w serwisie Netflix dopiero w 2020 roku?

Wszystko wskazuje na to, że serialowy „Wiedźmin” w serwisie Netflix zadebiutuje dopiero w 2020 roku. To największy projekt (zaraz po debiutującym „House of Cards”), który stale jest dopieszczany przez wyborną ekipę, w której w skład wchodzi m.in Tomasz Bagiński, Andrzej Sapkowski czy twórcy serialu „The Expanse”.

Na łamach naszego serwisu VODnews.pl na bieżąco informujemy o kolejnych informacjach dot. produkcji Netfliksa. Wszystkie dotychczasowe szczegóły można znaleźć pod TYM adresem.

Plany zdjęciowe w Europie i końcowe poprawki scenariuszowe

Erick Barmack podczas gali filmowych premier w Rzymie zdradził redaktorowi NaEkranie kolejne szczegóły. Jak podaje serwis, prace nad scenariuszem są na ostatniej prostej. Dalej czytamy, że twórcy serialu w pierwszej kolejności poszukują lokalizacji i plenerów dla zdjęć. Jak się okazuje, wszystkie będą realizowane w krajach europejskich.

Przy scenariuszu do pierwszej serii wprowadzane są ostatnie zmiany, głównie kosmetyczne. Kiedy ekipa znajdzie już wszystkie odpowiednie lokalizacje do zdjęć, to zakontraktuje pełną obsadę. Wówczas poznamy aktorów, którzy wcielą się w tytułowego bohatera Geralta czy Yennefer.

Ile będzie odcinków?

Jak podaje serwis Business Insider Polska, pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków. Według informacji od scenarzystki serialu, pilot ma ponad 70 stron. Oznacza to, że sam pierwszy odcinek może potrwać ok. 1 godz. i 20 min.

Realizacja zdjęć z aktorami rozpocznie się dopiero pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 r. Oznacza to, że najprawdopodobniej premiera pierwszego odcinka odbędzie się w 2020 roku (lub nieco wcześniej).Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL