NetflixNewsSeriale VODTylko na VODnews.pl

Urzeczywistnia się sen o serialu „Wiedźmin”. Szczegóły prac Netfliksa (aktualizacja)

Trwają castingi na główne role, m.in. Wiedźmina i Yennefer. Znamy także pierwsze miejsce, w którym będą realizowane zdjęcia. Produkcja ruszy już jesienią.

Kontynuujemy nasze podsumowanie działań wokół głośnego serialu „Wiedźmin” na podstawie powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Szykuje się murowany hit, który jest dopieszczany przez Tomasza Bagińskiego, twórców „The Expanse”, przedstawicieli Netfliksa oraz przez samego autora wiedźmińskiej prozy. Uprzedzamy naszych czytelników, że poniższa treść zawiera wszystkie informacje od samego początku.

Jeżeli zapoznaliście się już naszym podsumowaniem, zapraszamy do piątej podstrony, gdzie piszemy o castingach i o początkach zdjęć do serialu.

Przejdź do strony 5 >>

Netflix zamówił serial „The Witcher” (pl. Wiedźmin)

Jeszcze przed majem 2018 roku, nikt nie spodziewał się, że to właśnie gigant wśród serwisów VOD – Netflix – zainteresuje się słowiańską historią o Gerlacie z Rivii. Pod koniec maja ub.r., przedstawiciele platformy oficjalnie potwierdzili, że stworzą ekranizację „Wiedźmina”. Sama informacja nie była czymś nowym, bowiem od jakiegoś czasu plotkowano właśnie o tym przedsięwzięciu. Mimo wszystko, media zalały informacjami o nadchodzącej produkcji.

Przypomnijmy, kim (lub czym) jest Wiedźmin. Tytułowy bohater jest antagonistą serii książek napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Literat wykreował niesamowity świat pełen tajemniczych stworów i magii. Najważniejszą postacią tych opowieści jest Gerlat z Rivii. Przemierza on ten niezwykły świat walcząc z nadprzyrodzonymi istotami. Sprzyjać mu ma nie tylko doświadczenie, ale także wieloletnia i wyczerpująca szkoła oraz magiczny dar. Ciężko opisać w skrócie to, co wyczarował Sapkowski, jest to jednak wielopoziomowa i wielowarstwowa opowieść, która zawiera w sobie nietuzinkowych bohaterów. Jak podawali ówcześnie osoby pracujące w Netfliksie, ma to być wiernie odwzorowana ekranizacja. A zatem do dyspozycji mamy cykl wiedźmiński, składający się z dwóch tomów opowiadań, pięć tomów sagi oraz znana z ostatnich lat – dodatkowa i samodzielna opowieść.

Profesjonalizm i oddanie. W zespole Tomasz Bagiński, Andrzej Sapkowski, Lauren Schmidt Hissrich oraz twórcy serialu „The Expanse”

Za ogromnym sukcesem ma pracować znakomity zespół ludzi. To ogromna praca, zamiłowanie do twórczości i szczegółowe wypatrywanie elementów tak bardzo złożonej opowieści. Na pokładzie znajdziemy samego autora Andrzeja Sapkowskiego. W kolejnych artykułach plotkowano o jego nieobecności przy projekcie. Wszyscy wiemy, że sam twórca Gerlata dość często negatywnie wypowiada się o wszelakiej ekranizacji jego twórczości, w tym także o grze realizowanej przez CD Project RED. Niemniej, kreator świata wiedźmińskiego pozostaje do dyspozycji jako doradca i ojciec bestsellerowego cyklu.

Powstaje profesjonalny i niekomercyjny film fabularny z uniwersum Wiedźmina. Sprawdź >>

Andrzej Sapkowski pokusił się również o pozytywny komentarz na temat zakupu praw do Wiedźmina przez Netfliksa:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

W realizacji produkcji nie mogło zabraknąć wybitnego animatora i producenta Tomasza Bagińskiego. Pierwotnie mówiło się o niewielkim wkładzie Bagińskiego, szczęśliwie informacje te zostały zdementowane. Bowiem jego rola jest znaczne większa, od udziału w rozwój scenariusza, przez doradztwo ws. realizacji i postprodukcji, aż po wyreżyserowanie przynajmniej jednego odcinka. Dziś wiemy, że Bagiński ma wyreżyserować pilota do pierwszej serii. Niewykluczone, że reżyser będzie pracował nad kolejnymi epizodami.

Przykład reżyserii i animacji Tomasza Bagińskiego:

Do projektu zostali zaproszeni również producenci wykonawczy – Sean Daniel (znany z produkcji filmu „Mumia”) oraz Janson Brown (ostatnio pracował przy serialu „The Expanse”). Siłą osób związanych z tym serialem są efekty specjalne, które będą urzeczywistniane we współpracy ze studiem Platige Image (polska firma, z którą związany jest Tomasz Bagiński).

Jak wyglądają efekty specjalne pod szyldem twórców „The Expanse”?

Ostatecznie, do projektu została zaproszona Lauren Schmidt Hissrich – jako showrunner oraz scenarzystka. To właśnie Hissrich będzie spinała prace wszystkich twórców tego przedsięwzięcia. Artystka jest powiązana z takimi hitami jak „Daredevil” czy „The Defenders”. Hissrich na swoim profilu na Twitterze co jakiś czas publikuje nowe informacje o produkcji. Dzięki temu, znamy kolejne szczegóły o serialowym Wiedźminie od Netfliksa.

Artystka doskonale jest świadoma, że polscy widzowie byli rozczarowani lokalną adaptacją – zarówno filmową jak i serialową. Obiecuje, że fani z całego świata nie zawiodą się. Prace nad serialem idą własnym tempem, dla wielu to zbyt wolno, ale dzięki temu sama produkcja będzie dopracowana i tym samym na najwyższym poziomie. Taki serial mógłby spokojnie walczyć o przychylność widzów „Gry o tron” od HBO.

Czytaj dalej |  1  |  2  |  3  |  4  |  Aktualizacja (22.08):  |  5  |

1 2 3 4 5Następna strona

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!