NetflixNews

Tomasz Bagiński zdradza kulisy powstawania serialu „Wiedźmin”

Reżyser w rozmowie z mediami zdradził kulisy pracy nad produkcją skupiającą się wokół cyklu wiedźmińskiego. Poznaj szczegóły >>>

Tomasz Bagiński w wywiadzie dla Forbes opowiedział o pierwotnych planach realizacji filmu na podstawie „Wiedźmina” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Bagiński we współpracy z Platige Image zamierzał nakręcić pełnometrażową produkcję. Plany zmieniły się, kiedy Netflix zainteresował się ekranizacją powieści z Geraltem z Rivii w roli głównej.

Projekt rozwijał się przez kilka lat, by ostatecznie mógł przerodzić się w serial pod marką Netfliksa. Pomimo obecności amerykańskiej korporacji, na pokładzie pozostają zarówno Platige Image jak i Tomasz Bagiński (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

„Wiedźmin” to nie serial z typową „naparzanką”

Z kolei w wywiadzie dla Newsweeka współtwórca nadchodzącej produkcji opowiedział o formie rozrywki, jaką wkrótce dostaniemy. Serial „Wiedźmin” to opowieść wielopoziomowa, skomplikowana m.in przez nietuzinkową postać jaką jest Gerlat. Jak twierdzi Bagiński, świat wiedźmiński to nie zwykła „naparzanka”, a bardzo rozbudowany świat. Tym bardziej, jeśli spojrzymy na tę całą filozoficzną i mitologiczną otoczkę.Reżyser zaznaczył, że w produkcji będą opierać się głównie na literaturze Sapkowskiego. A zatem ekipa pracująca nad serialem będzie starała się wiernie odwzorowywać to, co znajdujemy w książkach. Bagiński w rozmowie z dziennikarzami unika szczegółowych informacji o fabule produkcji. Jak twierdzi, w projekt jest zaangażowanych kilku scenarzystów i reżyserów oraz wielu pracowników z różnych firm (Netflix i Platige Image). Wspólnie wypracowany projekt będziemy mogli ujrzeć już na naszych własnych ekranach.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: