Filmy VODNewsYouTube

Czekacie na „Wiedźmina” od Netfliksa? Mamy dobrą wiadomość!

Zanim na platformie pojawi się wspólne dzieło Sapkowskiego, Bagińskiego i przedstawicieli Netfliksa, w serwisie YouTube będzie dostępny film fabularny w tym samym uniwersum.

Niezależna grupa filmowców przygotowuje fanowski film fabularny na podstawie cyklu wiedźmińskiego stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Zespół został stworzony z ludzi z całej Polski, którzy na co dzień są związani z realizacją, produkcją i telewizją. To fanowski projekt, który ma szansę na stworzenie niezwykle ciekawego filmu. Wszystko za sprawą otwartej zbiórki finansowej, dzięki której powstało już 70% materiału wspomnianej produkcji.

Film fabularny Wiedźmin za darmo w serwisie YouTube

Fanowski film, robiony profesjonalnie i z miłością do twórczości Sapkowskiego zostanie udostępniony bez opłat w serwisie YouTube. Produkcja nosi tytuł „Pół wieku poezji później” i ma opowiadać o losach nowych bohaterów kilkadziesiąt lat później po pogromie riviskim opisanym w ostatniej części autora.

Głównym bohaterem nie będzie Geralt z Rivii, a zupełnie inny wiedźmin o imieniu Lambert. W rolach głównych znalazły się takie nazwiska jak Zbigniew Zamachowski, Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Marcin Bubółka oraz Kamila Kamińska.

Budżet całej produkcji wynosi 70 tys. zł, większość kwoty została uzbierana dzięki crowdfundingowi. Obecnie trwa ostatnia zbiórka, bowiem producentom brakuje jeszcze 25 tys. zł. Aktualnie uzbierano prawie 15 tys. zł. Zbiórka jest dostępna na oficjalnym profilu tego przedsięwzięcia pod TYM adresem.

Seriale, które zmienią Twój sposób myślenia. Sprawdź >>

Profesjonalizm i oddanie słowiańskiej kulturze to domena twórców fanowskiego filmu

Jak czytamy w opisie projektu:

Najważniejsza dla nas jest nie tylko emocjonująca fabuła, ale też realizm i sztuka filmowa – dlatego korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego, tradycyjnych efektów specjalnych, ale również, kiedy mamy do czynienia z wiedźmińskimi Znakami, czy magią – z VFX.

Twórcom pomagają lokalni rzemieślnicy, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem ubrań i akcesoriów z średniowiecznego okresu. Wszystkie ubrania, jak zapewniają artyści, są szyte ręcznie i na zlecenie produkcji. Warto dodać, że film jest realizowany non-profit, a zatem żaden z aktorów nie pobiera wynagrodzenia z tytułu wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Film ma trwać ok. 80 minut i być najlepszym oddaniem twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się premiera. Najpierw musi zostać zakończona ostatnia zbiórka, ostatnie zdjęcia oraz prace w postprodukcji. Jeśli wszystko się powiedzie, film zostanie udostępniony za darmo dla wszystkich fanów wiedźmińskiego świata.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL