Amazon Prime VideoNews

Amazon Prime Video wkrótce z nowym interfejsem

Amazon właśnie pracuje nad nową odsłoną swojej platformy Prime Video. Na razie nie wiadomo, kiedy pierwsze zmiany ujrzą światło dzienne.

Jak dowiedział się serwis VODnews.pl, Amazon właśnie pracuje nad nową odsłoną serwisu Prime Video. Odmieniony interfejs na razie jest owiany tajemnicą, a rąbki tajemnicy odsłoniła szefowa Amazona Studio. Podczas minionego spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych, Jennifer Salke zdradziła, że widziała już nowy interfejs.

Amazon Prime Video z nowym interfejsem już wkrótce?

Podczas rozmów w ramach Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych, Jennefer Salke, szefowa Amazon Studio, ujawniła, iż widziała nowy interfejs z poziomu smartfona. Nie zdradziła niestety nic więcej, dlatego też nie znamy daty wprowadzenia odświeżonej platformy. Salke dodała, że nowa wersja będzie bardziej intuicyjna dla użytkowników.

Nic więc dziwnego, że Amazon stara się wprowadzić udogodnienia. Patrząc na to, jak Netflix stara się notorycznie wprowadzać nowe funkcje i odświeżony interfejs (w tym aplikacji TV, o której pisaliśmy TUTAJ). Gigant VoD niedawno wprowadził także nowe ikony profilowe, o czym pisaliśmy pod TYM adresem.

Redakcja VODnews.pl zastanawia się, czy nowy interfejs aplikacji Prime Video będzie udostępniony wraz z globalną ekspansją na kolejne rynki. W ten sposób, firma będzie chciała pozyskać nowych subskrybentów odbierając zagranicznym podmiotom, takim jak Netflix czy HBO GO. Być może, podczas zapowiadanego oficjalnego wejścia do Polski, Amazon będzie już gotowy z odświeżonym serwisem.

Przypominamy, że informowaliśmy o oficjalnym wejściu Prime Video do Polski. Pierwotnie miało się to zadziać już w styczniu, a potem termin został przesunięty na kwiecień. Ostatecznie platforma nie jest jeszcze w pełni dostosowana do polskiego widza, ale coraz więcej materiałów pojawia się w naszym języku. W ostatnim czasie, nawet oryginalne seriale Amazona zostały spolszczone, więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Co Amazon Prime Video może zaoferować polskim widzom? >>

Amazon zainwestował ogromne środki pieniężne, aby sfinansować produkcje europejskie. Właściciel serwisu VoD przymierza się do ekspansji na rynkach europejskich. Obecnie, platforma jest dostępna na takich rynkach jak: hiszpańskim, portugalskim, francuskim, włoskim, brytyjskim i niemieckim. Na tym ostatnim rynku, Amazon posiada najwyższe udziały wśród konkurencji VOD. Amazon już rozpoczął pierwsze produkcję na starym kontynencie, mowa m.in o francusko-niemieckiej komedii „Deutsch Les Landes” czy debiutująca propozycja dla Hiszpanów – sportowy dokument „Six Dreams”. Brown sugeruje, że to dopiero początek i plany związane z produkcją lokalnych treści w Europie są bardzo ambitne.

Wszyscy jednak czekają niecierpliwie na debiut wysokobudżetowej produkcji realizowanej w uniwersum „Władcy Pierścieni”. To ma być godny konkurent kończącej już „Gry o tron”, czy nazwany mianem kultowego jeszcze przed premierą „Wiedźmin”.

Przypominamy, że Amazon Prime jest już po polsku. Trwa specjalna promocja, więcej informacji TUTAJ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL