Amazon Prime VideoNews
Popularne

Amazon Prime Video planuje więcej europejskich produkcji

Platforma VOD od Amazona rozwija się globalnie od czasu premiery „The Grand Tour”. Amazon Prime Video zyska jeszcze więcej kontentu europejskiego. W planach ekspansja na inne rynki, w tym polski.

Rośnie zespół zarządzający treściami europejskimi na platformie Amazon Prime Video. Na czele ekipy rynków europejskich stanęła Georgia Brown, pierwszy dyrektor ds. kontentu europejskiego. W zespole znajdują się także byli pracownicy BBC Worldwide oraz FremantleMedia, w tym m.in Beth Pattinson (odpowiedzialna za rozwój na rynkach europejskich) oraz Ram Murali, który przeszedł z teamu Amazon Studios.

Ambitne plany Amazona dot. kontentu europejskiego

Właściciel serwisu VoD przymierza się do ekspansji na rynkach europejskich. Obecnie, platforma jest dostępna na takich rynkach jak: hiszpańskim, portugalskim, francuskim, włoskim, brytyjskim i niemieckim. Na tym ostatnim rynku, Amazon posiada najwyższe udziały wśród konkurencji VOD.

Amazon Prime Video jeszcze w tym roku pojawić się ma kolejnych krajach, w tym także w Polsce. Więcej na temat oficjalnego debiutu na naszym rodzimym podwórku pisaliśmy na łamach VODnews.pl pod TYM adresem. Przypominamy, że serwis planuje również globalną produkcję opartą na filmowym uniwersum „Władcy Pierścieni” (sprawdź TUTAJ). Do tego czasu, włodarze platformy Prime Video planują wejść jak najszerzej na europejskich rynkach.

Pierwsze europejskie produkcje już w serwisie Amazon Prime Video

Amazon już rozpoczął pierwsze produkcję na starym kontynencie, mowa m.in o francusko-niemieckiej komedii „Deutsch Les Landes” czy debiutująca propozycja dla Hiszpanów – sportowy dokument „Six Dreams”. Brown sugeruje, że to dopiero początek i plany związane z produkcją lokalnych treści w Europie są bardzo ambitne.

W Europie mamy niesamowitą okazję, aby produkować dobre i oryginalne treści wideo, tym samym tworząc wyjątkową telewizję, jaka jeszcze nie jest dostępna na tamtejszych rynkach. Jesteśmy w stanie podjąć współpracę z twórcami na takich zasadach, jakich oni sami nie mogli. Chociażby ze względu na ryzyko, ograniczenia czy budżety – skomentowała Georgia Brown„The Grand Tour” zmienił myślenie włodarzy Amazona

Można by rzec, że flagowa produkcja byłego „Top Gear” była pierwszą propozycją europejską, a dokładniej na rynku brytyjskim. Brown potwierdziła, że premiera programu motoryzacyjnego sprawiła, że liczba nowych subskrybentów była znacznie wyższa niż platforma miała do tego momentu. Dyrektor ds. kontentu europejskiego podkreśla, że zamierzają robić odważną telewizję w internecie. Taką, którą widzowie pokochają – a żeby to zrobić, muszą podjąć ryzyko.

Oficjalny debiut w Polsce. Kiedy?

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, platforma miała być w pełni spolszczona na początku br. Ten termin został przesunięty, tak samo jak kolejne, o których dostawaliśmy sygnały. W chwili obecnej premiera jest zapowiadana w tym miesiącu, ale nie chcemy tego potwierdzać, gdyż wiele może się jeszcze zmienić. Z pewnością serwis VoD pojawi się w naszym kraju, jak i w wielu innych. To tylko kwestia czasu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL