Amazon Prime VideoNewsSeriale VOD

Serialowy „Władca Pierścieni” od Amazona najpóźniej w 2019 roku

Wszystkie informacje o nadchodzącym serialu z platformy Amazon Prime Video

Amazon Prime Video zadebiutuje w kolejnych krajach – wszystko za sprawą najdroższej inwestycji w produkcję „Władcy Pierścienia”. Prezentujemy wszystkie szczegóły w jednym miejscu.

Pod koniec zeszłego roku zapadła ostateczna decyzja w sprawie realizacji serialu na podstawie filmowego uniwersum „Władcy Pierścieni”. Fani świata Tolkiena niewątpliwie czekają na każdą nową informację omawiającą bliżej odcinkową serię. Specjalnie dla naszych czytelników, przedstawiamy wszystkie dostępne wiadomości na temat serialowej adaptacji.

Serialowy „Władca Pierścieni” nie tylko na platformie Amazon Prime Video

Zbyt droga inwestycja, aby udostępnić produkcję tylko w internecie. Choć to wciąż nieoficjalne informacje, Amazon poszukuje również interesantów z całego świata, aby serial pojawił się również w tradycyjnej telewizji. Niemniej, sam serial jest produkowany na rzecz platformy Amazon Prime Video – i tu zdecydowanie pojawią się zapowiadane odcinki.

Przy tworzeniu umowy licencyjnej, obecni byli nie tylko spadkobiercy Tolkiena i Amazon, ale także twórcy filmowi, czyli Warner Bros. Co z tego wynika?

Zobaczymy prequel? O czym będzie serial od Amazona?

Nasz redaktor na łamach Blabera opublikował wstępne decyzje związane z produkcją. Wynika z niej, że na „małym ekranie” nie zobaczymy aktorów znanych z filmów. Zdecydowanie ich udział jest niemal wykluczony. W serii odcinkowej zobaczymy wydarzenia, które rozgrywały się przed tym, co widzieliśmy w kinach. A zatem, możemy mieć do czynienia chociażby z młodszymi bohaterami lub z zupełnie innymi postaciami, nieznanymi dotąd z filmowego uniwersum.

Pięć sezonów, spin-offy oraz filmowe materiały

Wysokobudżetowa produkcja ma być naszpikowana efektami specjalnymi, a także wiernie odwzorować świat wykreowany przez Warner Bros. Amazon wierzy, że jest miejsce na kolejną, drogą produkcję z pokroju fantasy. Nieco innego zdania był szef HBO, który jako pierwszy dostał propozycję pokierowania projektu. Przedstawiciel firmy wspomniał mediom, że nie zgodził się na tę produkcję, gdyż w swoim portfolio posiadają już drogie fantasy, tj. „Grę o tron”.

Jak poinformowali przedstawiciele projektu, zakup praw do serialu wiąże się z pięcioma sezonami. Właśnie tyle serii planuje zrealizować Amazon. W razie ewentualnego sukcesu i dalszego zainteresowania produkcją, firma ma możliwość zrealizowania także spin-offów. Wiemy także, że w serialu pojawią się materiały filmowe od Warner Bros. To właśnie dlatego dystrybutor filmowy był obecny podczas negocjacji. Najprawdopodobniej nie będą to klatki z samych filmów, a jedynie kreacja, świat utworzony już przez producenta.Wątek z Warner Bros otwiera furtkę do innej możliwości, którą Amazon chciałby wykorzystać. Przy produkcji serialu o „Władcy Pierścieni” pojawić się może sam filmowy współtwórca Peter Jackson. Firma już wystosowała propozycję dla Jacksona, ten jednak na razie nie wypowiada się na temat ewentualnego udziału w tym projekcie.

Najdroższa produkcja telewizyjna w historii, prawie 900 mln złotych

Amazon za prawa do serialu zapłacić 250 mln dol., co daje prawie 900 mln złotych. Jest to niewątpliwie najdroższa produkcja w historii telewizji. Nic więc dziwnego, że platforma zamierza rozpocząć kolejną, globalną ekspansję. Według naszych źródeł, Amazon Prime Video pojawić się ma jeszcze w tym roku w naszym kraju. Oczywiście mówimy o oficjalnej premierze, bo sama usługa jest już dostępna w naszym kraju. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem. Platforma miała zyskać polski akcent na początku br., teraz według nieoficjalnych informacji, usługa ma wejść jeszcze w tym miesiącu. Na razie nie udało nam się potwierdzić tych rewelacji.

Amazon: Władca Pierścieni z premierą już w 2019 roku!

Wiemy już, że premiera pierwszego sezonu zaplanowana jest na 2019 rok. Według informacji od firmy prawniczej, która brała udział przy podpisywaniu umowy, Amazon ma maksymalnie dwa lata na wyprodukowanie pierwszych odcinków. Oznacza to, że maksymalnie w 2019 roku zobaczymy pilot do serialowego uniwersum ze świata Tolkiena.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL