News World

YouTube TV drożeje. Do oferty wchodzą kanały TV od Discovery

Koncern Discovery i Google (właściciel YouTube) podpisali długoterminową umowę. W pakiecie YouTube TV pojawią się dodatkowe kanały TV.

Amerykański oddział Discovery udostępnił kanały telewizyjne ze swojego portfolio dla platformy YouTube TV. Usługa Google’a zyskała dodatkowe kanały, m.in. Animal Planet, Travel Channel, Discovery Channel czy HGTV. Nowe stacje telewizyjne są powodem zmiany cennika, pakiet podrożeje o 10 dolarów.

YouTube TV to internetowa kablówka. Nie mylić z międzynarodową usługę YouTube Premium

Oferta telewizyjna od Google jest oferowana na amerykańskim rynku i z powodzeniem zastępuje standardowe kablówki czy operatorów satelitarnych. Usługa YouTube TV powstała w 2017 roku i jest dostępna na ten moment wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. W bibliotece Google’a znaleźć można nie tylko stacje telewizyjne nadawane na żywo, ale także treści VOD. Oznacza to, że wybrane treści z ramówki telewizyjnej można oglądać w dowolnym czasie i miejscu, dzięki dostępności na różnych urządzeniach.

W związku z poszerzeniem liczby kanałów telewizyjnych, pakiet dostępny do tej pory w modelu subskrypcyjnym za 40 dolarów, będzie kosztował o 10 dol. więcej. Za dostęp do telewizji internetowej, amerykańscy użytkownicy ostatecznie będą płacić 50 dolarów, czyli ok. 190 zł. W skład nowych kanałów TV wchodzą znane polskim widzom Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Animal Planet, Travel Channel czy Investigation Discovery. Amerykańscy widzowie zyskali również dostęp do sportowej stacji MotorTrend.

Oprah Winfrey Network ma przyciągnąć jeszcze więcej zainteresowanych

Dodatkową atrakcją dla subskrybentów będzie możliwość oglądania Oprah Winfrey Network. Koncern Discovery posiada większość udziału do tego programu. Firma w rozmowie z zagranicznymi mediami podkreśliła, że obecność w serwisie YouTube jest bardzo kluczowa. Strategią Discovery jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, wykorzystując przy tym nowe technologie. Globalny koncern chce dotrzeć także do młodszych widzów, którzy dziś korzystają głównie z internetu.

Google na razie nie potwierdza, czy i kiedy usługa YouTube TV pojawi się poza amerykańskimi granicami. W tym momencie, na różnych rynkach możemy korzystać z pakietu YouTube Premium. Oprócz dostępu do filmów i seriali, użytkownicy mogą również słuchać muzyki. Więcej o tej ofercie pisaliśmy pod TYM adresem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!