News World

Google zmienia nazwę usługi sVOD na YouTube Premium

Koniec z śmiesznymi skojarzeniami na temat usługi YouTube Red. Widzowie wielokrotnie porównywali nazwę do serwisów dla dorosłych. Startuje YouTube Premium i YouTube Music.

Twórcy największego serwisu z materiałami wideo poszli po rozum do głowy. Pierwotna nazwa usługi YouTube Red zostanie zastąpiona nową – YouTube Premium. Ponadto, powstanie dedykowana platforma muzyczna pod nazwą YouTube Music.

YouTube Red to nie serwis dla dorosłych

Nie ma co ukrywać, dla wielu internautów „Red” kojarzył się z serwisami pornograficznymi. Kiedy rozmawialiśmy z przedstawicielami polskich serwisów VoD o ruchach Google’a, prawie każdy rozmówca zaśmiał się lub nie dowierzał, że koncern wypuścił portal dla dorosłych. Ta mylna nazwa nareszcie zostanie zastąpiona przez bardziej adekwatniejszą, tj. YouTube Premium.

Jak dowiedział się portal VODnews.pl, za chwilę zostanie uruchomiona również nowa usługa YouTube Music, pozwalająca na słuchanie muzyki i oglądanie teledysków bez reklam i z dodatkowymi opcjami.

YouTube Premium z droższą subskrypcją

Płatna usługa Google’a wystartowała w 2015 roku i oferowała dostęp do pakietu sVOD za 9,99 dolarów. Wraz z modyfikacją wizualną, usługa zdrożeje do 12 dol. miesięcznie. Skąd ta wyższa cena? Wszystko dlatego, że dotychczasowi i nowi użytkownicy Red/Premium zyskają pełny dostęp także do nowej platformy YouTube Music.

Użytkownicy w ramach płatnej strefy Google’a, mogą oglądać materiały wideo i słuchać muzyki bez reklam, a także mają możliwość oglądania dedykowanych treści realizowanych przez YouTuberów specjalnie dla subskrybentów. Przypominamy, że sam serwis produkuje oryginalne treści, które również są udostępniane w tej strefie.

YouTube Music bez Polski. Co z ofertą Premium dla Polaków?Jak zapowiedział globalny koncert, Polska nie znalazła się na liście krajów, którzy jako pierwsi zyskają dostęp do usługi muzycznej. Niemniej, zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, nasi rodacy wkrótce mogą uzyskać możliwość skorzystania z płatnej oferty Premium. Nie wiadomo jednak, czy brak oferty muzycznej spowoduje obniżenie kosztów na terenie naszego kraju.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!