Amazon Prime VideoNews

„Witaj w Prime Video”. Amazon oficjalnie po polsku!

Już jest! Platforma Amazon Prime Video oficjalnie przemówiła w języku polskim. Interfejs usługi jest już dostępny w naszym rodzimym języku.

Jako pierwsi, na łamach serwisu VODnews.pl, informowaliśmy o oficjalnym wejściu Amazona do Polski. Usługa miała być w pełni dostępna dla polskiego widza już w styczniu, następnie w kwietniu. Z niewiadomych przyczyn, platforma wciąż nie otwierała się w pełni na naszych użytkowników. Z czasem pojawiał się polski akcent w postaci napisów czy lektora. W ostatnim czasie, w serwisie Prime Video dodano napisy także do oryginalnych seriali od Amazona.

Amazon Prime Video nareszcie po polsku!

Już dziś, wszyscy użytkownicy znajdujący się na terenie naszego kraju, mogą skorzystać z platformy Prime Video z polskim interfejsem. Amazon wita nas słowami „Witaj na Prime Video”. W naszym języku dostępne są także aplikacje, m.in. na smart TV oraz na urządzeniach mobilnych. Aby zobaczyć serwis w języku polski należy wejść na oficjalną stronę primevideo.com.

Amazon Prime Video po polsku
Amazon Prime Video po polsku

Amazon najprawdopodobniej rozpoczyna europejską ekspansję, oficjalniej, niż jak to było zrobione rok temu. W tym celu, jak się dowiedzieliśmy, wkrótce ma pojawić się nowy interfejs, dostosowany do obecnych czasów. Co więcej, Amazon planuje skuteczną walkę z Netfliksem. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Unowocześniona platforma Prime Video to nie wszystko. Amazon planuje również zwiększenie wydatków na produkcje europejskie, już teraz firma pracuje nad kilkoma tytułami. W tym celu powstała specjalna, europejska jednostka do produkcji seriali i filmów. O tym pisaliśmy szerzej pod TYM adresem.

Największą oczekiwaną nie jest już The Grand Tour (dawny Top Gear od BBC). Użytkownicy na całym świecie niecierpliwie wyczekują serialu z uniwersum znanego ze świata Tolkiena – Władcy Pierścieni. Produkcja ma mieć ogromny budżet, a jej premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Ma być potężnym konkurentem dla ostatniej serii „Gry o tron” czy równie wyczekiwanego „Wiedźmina” od Netfliksa. O serialu i zakresie fabularnym pisaliśmy pod TYM adresem.

Usługa Prime Video bliżej Polaków. Co może zaoferować?

Amazon słynie przede wszystkim z oferowania serii anime, gdzie w pozostałych platformach na próżno szukać, lub są to tylko pojedyncze treści. Prime Video posiada także oryginalne seriale, nieco dziwne, ambitne i zupełnie inne niż te, które oferuje chociażby Netflix czy HBO GO.

O tym, co może zaoferować Prime Video polskim widzom pisaliśmy szerzej TUTAJ. Przypominamy, że do tej pory, największym sukcesem dla Amazona okazał się program motoryzacyjny The Grand Tour. Dzięki drogiej licencji i pozyskaniu gospodarzy w postaci Jeremy’ego Clarksona, Jemse’a Maya oraz Richarda Hammonda, Amazon zyskał na popularności. Nie tylko tej oczywistej, ale także na rynku pirackim, gdzie obok „Gry o tron” od HBO GO, program ten był najbardziej piracony zaraz po oficjalnej premierze.

W dalszym ciągu płacimy w euro. Czy to się zmieni?

Użytkownicy, którzy  jeszcze nie skorzystali z platformy Prime Video, mogą cieszyć się z promocją. Przez pierwsze pół roku, mogą opłacać subskrypcję za jedyne 2,99 euro (ok. 13 zł). Podstawowy pakiet bez promocji wynosi 5,99 euro (ok.26 zł). Polacy w dalszym ciągu muszą opłacać za dostęp do biblioteki VoD w walucie euro. Na razie nie dostaliśmy potwierdzenia,czy polscy internauci wkrótce będą mogli płacić w złotówkach. Jak tylko uzyskamy więcej informacji, niezwłocznie poinformujemy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!