News

T-Mobile uruchomi internetową telewizję jeszcze w tym roku

Dla operatora telekomunikacyjnego T-Mobile, internetowa telewizja jest najwyższym priorytetem w rozwoju sieci na 2018 rok.

Magentowa sieć T-Mobile przymierza się do uruchomienia internetowej telewizji w oparciu o usługę Fiber – podobną do planowanych rozwiązań operatora telekomunikacyjnego Play (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Polski oddział idzie w ślady swoich zagranicznych kolegów i jeszcze w tym roku będzie chciał wejść na rynek telewizyjny.

T-Mobile: internetowa telewizja to przyszłość oferty konwergentnej

Nowa konsumpcja treści telewizyjnych od dwóch lat wiernie przekonuje internautów do rezygnacji z tradycyjnej telewizji linearnej. Rosnący trend internetowych rozwiązań zauważyli przedstawiciele sieci T-Mobile, którzy już w zeszłym roku publicznie wypowiadali się na temat wyzwań operatorów telekomunikacyjnych w tym kontekście. O wyzwaniach mówił Thomas Lips – dyrektor ds. technologii i innowacji w T-Mobile (sprawdź TUTAJ). W międzyczasie, sieć zaproponowała swoim klientom specjalny pakiet umożliwiający oglądanie w serwisach VoD bez dodatkowego zużycia transferu (przeczytaj TUTAJ). W kolejnym etapie, abonenci magentowej sieci mogli skorzystać ze specjalnej promocji, w ramach której otrzymali dostęp do platformy Netflix (zobacz TUTAJ). Niedługo po tym, do oferty dołączyła także platforma Showmax.

Wszystkie powyższe przedsięwzięcia miały na celu przygotowanie się do największej operacji, tj. stworzenia internetowej telewizji wraz z super szybkim internetem – w oparciu o model Fiber. Polski oddział nie jest odosobniony w tym kontekście, bowiem zagraniczne odpowiedniki już teraz oferują swoim klientom telewizyjne rozwiązania. O tym, że amerykański T-Mobile kupił telewizję bezprzewodową Layer3 TV pisaliśmy TUTAJ. Tym samym, operator ma już odpowiednie narzędzia by wejść także na polski rynek. Co więcej, u naszych czeskich sąsiadów magentowa sieć poszła o krok dalej i kupiła operatora satelitarnego.

Niemniej, polski oddział już teraz, poza swoimi ofertami Supervideo, umożliwia oglądanie telewizji. Szczegóły pakietów dostępne są pod TYM adresem.

T-Mobile Telewizja na bazie światłowodu od Orange

Operator rozpoczął rozmowy z Orange dotyczące rezerwacji kabli światłowodowych. Partnerzy są już dogadani, teraz trwają techniczne przymiarki w ramach współpracy. Tym samym, T-Mobile będzie oferował swoją telewizję właśnie na łączach światłowodowych od pomarańczowej sieci.

Prezes Andreas Maierhofer zapowiedział, że internetowa telewizja ruszy jeszcze w 2018 roku.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL