NewsPlay Now

Nadchodzi nowa generacja platformy Play Now TV

Operator telekomunikacyjny w planach na lata 2018-2020 planuje nową platformę Play Now TV dla rozwiązań multimedialnych w domach z szybkim internetem.

Podczas spotkania fioletowego operatora z dziennikarzami, przedstawiciele sieci oprócz wyników finansowych za IV kwartał ub.r. zdradzili plany rozwoju na kolejne lata. Zgodnie z zapowiedziami, firma skupi się na rozwiązaniu typu Air Fiber, czyli szybki internecie opartym o sieć 4G. Obecnie trwają pierwsze testy usługi NET BOX, w ramach której podłączana jest sieć dla całego domu w oparciu o model znany z urządzeń mobilnych. Z tą różnicą, że zamiast smartfona, będzie specjalny router udostępniający internet dla wszystkich urządzeń w domu. Już teraz Play poszukuje instalatorów do projektu montażu internetu domowego Play NET BOX.

Wraz z rozwojem usługi, w planach operatora telekomunikacyjnego jest unowocześnienie i przystosowanie do gospodarstw domowych internetową telewizję Play Now TV.

Play Now TV 2.0 nadchodzi. Usługa wzmocni strefę multimedialną w gospodarstwach domowych

Fioletowa sieć szacuje, że nowe rozwiązanie bezprzewodowego dostępu do szybkiego internetu może znaleźć zastosowanie przy aż 40-50% polskich gospodarstwach domowych. I to właśnie Ci klienci, będą mogli przetestować i skorzystać z najnowszych rozwiązań dla Play Now.

Nowe rozwiązanie internetowej telewizji ma bezpośrednio konkurować z siecią Orange, która oferuję Telewizję Tu i Tam. A także z operatorem T-Mobile, który jeszcze w tym roku zamierza ruszyć z usługą telewizyjną.

Play Now to internetowa telewizja oferująca 17 kanałów linearnych, bibliotekę filmów i seriali oraz bogatą ofertę HBO GO. Fani sportu mogą liczyć na dedykowany pakiet „SPORT”, w ramach którego w skład wchodzą takie kanały jak Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, Motowizja oraz Extreme Sport Channel. Dla najmłodszych widzów przygotowano pakiet „DZIECI”, a w nim 8 kanałów telewizyjnych, w tym m.in. Cartoon Network czy Polsat JimJam.

Więcej o usłudze pisaliśmy na łamach naszego serwisu pod TYM adresem.


Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: