News WorldYouTube

Showtime udostępnia pełne odcinki „Twin Peaks” na YouTubie

Amerykańska stacja telewizyjna udostępniła za darmo pierwsze dwa pełne odcinki „Twin Peaks” na największej platformie wideo. Jest jedno ale…

W serwisie YouTube na oficjalnym kanale Showtime pojawiły się dwa pełne odcinki najnowszego sezonu reaktywowanego serialu „Twin Peaks”. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy nadawca zdecyduje się opublikować kolejne epizody.

Odcinki są dostępne tylko dla użytkowników na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeżeli korzystacie z VPNów, materiały znajdziecie TUTAJ i TUTAJ. Nadawca w ten sposób chce przyciągnąć widownię, która do tej pory nie miała styczności z tą ponadczasową produkcją. „Twin Peaks” po latach został reaktywowany, serial ten dla wielu było ogromnym przeżyciem i na zawsze pozostawał w pamięci. W Polsce serial można oglądać na platformie  HBO GO.

Premiera „Twin Peaks” wkrótce w Polsce. Wszystko co musisz wiedzieć o platformie HBO GO

„Twin Peaks” w serwisie YouTube jest… ocenzurowany

Każdy kto oglądał serial, doskonale wie, jak potrafi być straszny, pokręcony i na swój sposób uroczy. W produkcji możemy śledzić obrazy niekoniecznie przyjazne dla osób o słabszych nerwach czy też dla dzieci. Dlatego też YouTube blokuje takie treści na swojej platformie. Publikacja produkcji w tymże serwisie spowodowało, że stacja Showtime musiała zmodyfikować materiały. Niektóre sceny zostały ucięte, a inne są ocenzurowane. Miejscami nawet w dziwny sposób.

Można pomyśleć, że to niesamowity prezent dla użytkowników, którzy nie posiadają płatnej subskrypcji w serwisie VOD oferowanym przez nadawcę. Być może potencjalni widzowie przejdą na płatny model po obejrzeniu tych dwóch odcinków. Niemniej, poziom absurdu ocenzurowania tych materiałów jest naprawdę wysoki.

Nawet posąg przedstawiający nagą postać dostał tzw. pasek cenzury. Ten same pasek jest widoczny także przy wszystkich innych nagich scenach. Oto kilka przykładów:

Ocenzurowany „Twin Peaks” w serwisie YouTube.
Ocenzurowany „Twin Peaks” w serwisie YouTube.
Ocenzurowany „Twin Peaks” w serwisie YouTube.

Warto zaznaczyć, że niektóre sceny z elementami nagości mają wpływ na fabułę. Ocenzurowane momenty zasłaniają ważne informacje dla rozwinięcia wątków. A zatem sięgając po odcinki dostępne w serwisie YouTube możemy nie do końca zrozumieć o co tak naprawdę chodzi w tym serialu.

A zatem radzimy… nie oglądaj „Twin Peaks” na YouTubie, nawet jeśli jest za darmo 🙂Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL