News World

Prime Video z reklamami? Dzięki Freedive w serwisie IMDb

Amazon i największa baza filmowa ogłosili wspólny projekt Freedive. Serwis oferuje filmy i seriale za darmo w opcji z reklamami.

Biblioteka Prime Video od Amazona jest od teraz dostępna także bez płatnej subskrypcji. Na stronie IMDb z największą bazą filmową i serialową dodano nie tylko informacje, ale także możliwość obejrzenia danej pozycji. Serwis Freedive oferuje dostęp do filmów i seriali na tę chwilę tylko w Stanach Zjednoczonych.

Freedive – jakie filmy i seriale udostępniono za darmo i z reklamami?

W bazie IMDb zobaczymy seriale takie jak „Fringe”, „Herosi”, „Bez śladu” czy program telewizyjny „Kawaler do wzięcia”. Wśród produkcji znajdziemy hollywoodzkie hity, takie jak „Foxcatcher”, „Memento” czy „Ostatni samuraj”. Oczywiście to tylko kawałek tortu, który przygotowali IMDb z Amazonem.

Jak informują partnerzy, treści dostępne na platformie Freedive będą bezpłatne, bez subskrybowania (tak jak jest to w przypadku usługi Prime Video). Treści można oglądać na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android. A także na desktopach (laptopy) czy na większych ekranach za pomocą Amazon Fire TV.

Treści wideo w serwisie IMDb były już dostępne. Teraz do akcji wkraczają wideo na życzenie

Dla serwisu IMDb dodanie treści na życzenie to sprawa naturalna. W bazie filmów i seriali do tej pory mogliśmy oglądać m.in. zapowiedzi, wywiady z gwiazdami czy krótkie i oryginalne serie pod szyldem The IMDb Show, Casting Calls czy No Small Parts. Oryginalne treści oczywiście zostały przeniesione do nowej platformy Freedive. Przedstawiciel firmy potwierdza, że wspomniane oryginalne materiały w dalszym ciągu pozostaną bezpłatne.

Nowa platforma będzie również wyposażona w X-Ray. Jest to usługa oparta na protokole IMDb, która oferuje szczegółowe informacje na temat obsady produkcji, twórców, soundtrack’ów i nie tylko.

W planach rozszerzenie urządzeń dla IMDb Freedive

Nasi użytkownicy już teraz polegają na bibliotece IMDb. W ten sposób odkrywają filmy i programy telewizyjne, aby zdecydować o tym, co oglądać. Powiedział w oświadczeniu Col Needham – założyciel i dyrektor generalny IMDb. I dodaje: Wraz z wprowadzeniem IMDb Freedive, użytkownicy mogą teraz również oglądać pełnometrażowe filmy i programy telewizyjne na IMDb i wszystkich urządzeniach Amazon Fire TV bez żadnych opłat. Będziemy nadal rozwijać IMDb Freedive w oparciu o opinie klientów i wkrótce udostępnimy serwis szerzej, w tym w wiodących aplikacjach mobilnych IMDb.

Zarówno Amazon jak i IMDb nie potwierdzają wejście do innych krajów, ani obecności na platformach smart TV, np. Samsunga czy LG.

aVOD wchodzi na salony? Nie tylko Prime Video oferuje swoje treści za darmo

W ostatnich czasach śledzimy rozwój platform w oparciu o model aVOD, czyli za darmo i z reklamami. W ten sposób udostępniane są treści od ROKU czy niedawno opisywany przez nas YouTube Premium.

Największy serwis wideo udostępnił na początku ponad sto tytułów filmowych – zupełnie za darmo. Warunkiem wymaganym do bezpłatnego oglądania jest zgoda na wyświetlanie reklam. Wśród udostępnianych materiałów można znaleźć takie klasyki jak Terminator czy Rocky.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Google do 2020 roku chciałby skompletować pełną ofertę w modelu aVOD (za darmo, z reklamami), w tym także własne produkcje oryginalne i nie tylko filmy, ale także seriale. Zwiększenie treści w tym modelu pozwoli gigantowi na zwiększenie cen zakupu reklam w serwisie YouTube. Im więcej firma zyska na tych działaniach, tym więcej kontentu wyprodukuje i zakupi licencje.

Więcej na temat YouTube Premium pisaliśmy pod TYM adresem.

Pytanie, czy inne podmioty w tej branży pójdą także w stronę aVOD? Wyobrażacie sobie wydzieloną bibliotekę Netfliksa czy HBO GO z materiałami za darmo i z reklamami?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!