News World

Netflix ma więcej użytkowników niż francuski Canal+. W planach MyCanal

Francuska biblioteka Netfliksa przyciąga więcej widzów, niż oferta tradycyjnej telewizji Canal+. Powstaje aplikacja MyCanal, będzie dostępna także w Polsce?

Usługi streamingowe na całym świecie zyskują na popularności. Z roku na rok, powstają nowe platformy VOD, a globalne marki takie jak Netflix czy HBO GO inwestują ogromne pieniądze na oryginalne produkcje czy działania marketingowe. W wybranych częściach Świata, to właśnie serwisy VOD zaczynają prześcigać tradycyjną telewizją – głównie kablówki czy operatorów satelitarnych. Dobrym tego przykładem jest Francja, gdzie subskrypcja Netfliksa po raz pierwszy w historii prześcignęła abonentów Canal+.

Francuzi wolą płacić za subskrypcję na platformie Netflix niż u operatora Canal+

Netflix we Francji ma więcej użytkowników niż Canal+
Netflix we Francji ma więcej użytkowników niż Canal+

Na koniec ub.r., abonament Canal+ opłacało 4,733 mln osób (nie wliczając abonentów sieci partnerskich). Patrząc na rok 2017, firma odnotowała spadek o 217 tys. abonentów.

Z kolei Netflix obecny na francuskim rynku od 2014 ma już 5 mln subskrybentów. Jak czytamy w informacjach zagranicznych, tylko od kwietnia 2018 roku liczba użytkowników wzrosła o 1,5 mln. Fakt ten może nieco dziwić zważywszy na fakt, że Netflix w ostatnim czasie podniósł ceny za pakiety. Według dostępnych szacunków, w 2019 roku, gigant VOD we Francji ma mieć ok. 6 mln użytkowników, czyli ok. 10 proc. ludności tego kraju.

Komplementarna telewizja, czyli globalna ekspansja aplikacji MyCanal

Włodarze firmy Canal zdecydowali się zawalczyć o widzów internetowych. Tym samym walcząc z dominacją Netlfiksa czy z innymi tego typu usługami. Telewizja linearna nadal nie umiera, co możemy zaobserwować także w Polsce. Statystyczny rodak spędza dziennie przed telewizorem średnio ponad 4 godziny. Jeszcze więcej oglądają seniorzy, siedząc przed ekranem prawie 8 godzin. Widoczny jest trend, iż młodzi widzowie chętniej jednak sięgają po treści wideo w internecie.

MyCanal oferuje dostęp do kanałów na zywo, wraz z usługą replay tv oraz z materiałami VOD
MyCanal oferuje dostęp do kanałów na zywo, wraz z usługą replay tv oraz z materiałami VOD

Aby zbudować komplementarną telewizję, francuski Canal zdecyduje się na uruchomienie aplikacji MyCanal globalnie. Oznacza to, że nasz operator satelitarny nc+ może już pracować nad takim rozwiązaniem. Według nieoficjalnych informacji, polski oddział nc+ właśnie jest w fazie wdrożenia tej usługi w naszym kraju.

MyCanal to aplikacja oferowana na urządzeniach takich jak smartfony, tabelety czy laptopy i komputery. Usługa oferuje dostęp do kanałów telewizyjnych na żywo, pozwalając także na powracanie do wybranych programów poprzez replay TV. W ramach aplikacji dostępne są także materiały VOD z filmami, serialami, czy programami – w tym także wydarzenia sportowe.

nc+ GO przejdzie rebranding czy powstanie niezależna usługa MyCanal?

MyCanal będzie dostępny globalnie. nc+ udostępni tę usługę w Polsce?
MyCanal będzie dostępny globalnie. nc+ udostępni tę usługę w Polsce?

Na razie nie wiadomo jak do tej sprawy podejdą przedstawiciele operatora satelitarnego nc+. W swoim portfolio, firma posiada już usługi takie jakie nc+GO, nc+GO TV czy Canal+VOD. W bibliotekach wspomnianych usług dostępne są także treści od innych dostawców. Dlatego też, najpewniej nc+ może zdecydować się na uruchomienie niezależnej aplikacji. Być może będzie ona dostępna na dekoderach Player+BOX lub w ramach współpracy z Player.

Najważniejszym jednak pytaniem jest to, czy MyCanal będzie oferowany bezpłatnie w ramach abonamentu opłacanego w nc+ czy u partnerów biznesowych, takich jak np. UPC Polska. I czy dostęp do biblioteki premium będą mieli także pozostali użytkownicy – nie tylko klienci nc+.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!