News World

Orange TV wprowadza kanał Orange Series w jakości 4K

Na rynku hiszpańskim, na platformie Orange TV zadebiutuje nowy kanał w wysokiej jakości 4K Ultra HD – Orange Series. Stacja będzie publikować seriale także w formie VoD.

Już dziś debiutuje nowa stacja telewizyjna Orange Series dla klientów platformy Orange TV. Operator będzie produkował i dystrybuował seriale telewizyjne w najwyżej jakości obrazu 4K Ultra HD – na razie w Hiszpanii.

Jak zapowiedział operator telekomunikacyjny, stacja będzie dostępna nie tylko w formie lineranej. Treści będą dystrybuowane taże w formie wideo na życzenie (VoD).

Orange Series 4K w Orange TV także w Polsce?

Polski oddział wielokrotnie podkreślał plany rozwoju usług w naszym kraju. Naczelnym zadaniem na ten i przyszłe lata będzie rozwój sieci światłowodowej, aby umożliwić gospodarstwom domowym przejście na sieć 5G i tym samym korzystać z bogactwa multimedialnego. Już teraz Orange Polska rozpoczyna przygody z jakością obrazu 4K i nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść w ślady swoich braci z Hiszpanii. Niemniej, na ten moment, operator nie potwierdza konkretnych planów.

Kanał linearny Orange Series będzie dostępny dla hiszpańskich abonentów od pakietu Cine y Series (Filmy i seriale). Koszt pakietu wynosi 9.95 euro per miesiąc (ok. 40 zł). W ramach pakietu, Hiszpanie będą mogli skorzystać z specjalnych funkcji, mowa m.in o „Start Over” czy siedmiodniowe archiwum audiowizualne – tzw. catch-up.

Sony Pictures TV pierwszym dostawcą dla Orange 4K

W raz dzisiejszym startem kanału, w ramówce znajdą się materiały produkowane przez studio Sony Pictures TV. Widzowie już dziś zobaczą m.in telewizyjny debiut „Snatch”, a także „Better Call Saul”, „Breaking Bad”, „Community”, „House of Cards”, „Master of Sex” i „The Blacklist”.

Przypominamy, że polski oddział posiada już ofertę 4K dla swoich klientów. W pakietach można znaleźć kanał sportowy Eleven Sport, wybrane treści Netfliksa, czy najlepsze filmy dokumentalne od Discovery – wszystko w Ultra HD.Wśród operatorów telekomunikacyjnych, o planach stworzenia internetowej telewizji myśli T-Mobile. Być może sieć będzie oferowała również materiały w jakości 4K. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: