News World

Orange TV wprowadza kanał Orange Series w jakości 4K

Na rynku hiszpańskim, na platformie Orange TV zadebiutuje nowy kanał w wysokiej jakości 4K Ultra HD – Orange Series. Stacja będzie publikować seriale także w formie VoD.

Już dziś debiutuje nowa stacja telewizyjna Orange Series dla klientów platformy Orange TV. Operator będzie produkował i dystrybuował seriale telewizyjne w najwyżej jakości obrazu 4K Ultra HD – na razie w Hiszpanii.

Jak zapowiedział operator telekomunikacyjny, stacja będzie dostępna nie tylko w formie lineranej. Treści będą dystrybuowane taże w formie wideo na życzenie (VoD).

Orange Series 4K w Orange TV także w Polsce?

Polski oddział wielokrotnie podkreślał plany rozwoju usług w naszym kraju. Naczelnym zadaniem na ten i przyszłe lata będzie rozwój sieci światłowodowej, aby umożliwić gospodarstwom domowym przejście na sieć 5G i tym samym korzystać z bogactwa multimedialnego. Już teraz Orange Polska rozpoczyna przygody z jakością obrazu 4K i nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść w ślady swoich braci z Hiszpanii. Niemniej, na ten moment, operator nie potwierdza konkretnych planów.

Kanał linearny Orange Series będzie dostępny dla hiszpańskich abonentów od pakietu Cine y Series (Filmy i seriale). Koszt pakietu wynosi 9.95 euro per miesiąc (ok. 40 zł). W ramach pakietu, Hiszpanie będą mogli skorzystać z specjalnych funkcji, mowa m.in o „Start Over” czy siedmiodniowe archiwum audiowizualne – tzw. catch-up.

Sony Pictures TV pierwszym dostawcą dla Orange 4K

W raz dzisiejszym startem kanału, w ramówce znajdą się materiały produkowane przez studio Sony Pictures TV. Widzowie już dziś zobaczą m.in telewizyjny debiut „Snatch”, a także „Better Call Saul”, „Breaking Bad”, „Community”, „House of Cards”, „Master of Sex” i „The Blacklist”.

Przypominamy, że polski oddział posiada już ofertę 4K dla swoich klientów. W pakietach można znaleźć kanał sportowy Eleven Sport, wybrane treści Netfliksa, czy najlepsze filmy dokumentalne od Discovery – wszystko w Ultra HD.Wśród operatorów telekomunikacyjnych, o planach stworzenia internetowej telewizji myśli T-Mobile. Być może sieć będzie oferowała również materiały w jakości 4K. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL