nc+ GONews

nc+ przenosi się do sieci. Poznaj szczegóły internetowego dekodera

Zgodnie z obietnicami Prezesa platformy satelitarnej nc+, wkrótce światło dzienne ujrzy nowy dekoder z podłączeniem do internetu.

W weekend platforma nc+ zaprezentowała nowy dekoder, który w pełni funkcjonuje za sprawą łącza internetowego. Nowy sprzęt nie będzie wymagał podłączenia do anteny satelitarnej, ale najprawdopodobniej będzie taka możliwość. To kolejny krok w kierunku przeniesienia bogatego zbioru treści wideo do internetu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami opisywanymi na łamach serwisu VODnews.pl, wkrótce zadebiutuje nowa forma internetowego świata rozrywki. Wbrew pozorom, nie będzie to nowy serwis VOD otwarty dla wszystkich internautów, a urządzenie umożliwiające korzystania z multimedialnego bogactwa operatora nc+.

Canal+ w internecie, sukces serialu „Belfer”

Wszystko rozpoczęło się od słów prezesa Manuela Rougerona, który zapowiedział ekspansję treści znanych z nc+ do internetu (sprawdź wypowiedź TUTAJ). Sukces serialu „Belfer” emitowanego w stacji Canal+ dał włodarzom platformy satelitarnej przekonanie, że warto trafiać do widowni także w internecie. Prezes nc+ zdradził, że swoimi krokami chcą zawalczyć o młodszą widownię, która coraz częściej rezygnuje z tradycyjnej telewizji właśnie na rzecz internetu.

Operator zapowiedział kolejne produkcje własne, a w ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować zmiany w licencjach na wydarzenia sportowe. Wynika z nich, iż nc+ stawia bardziej na seriale (poznaj szczegóły TUTAJ).

nc+ stawia na współpracę z serwisem Player.pl

Kilka miesięcy temu, jeden z najpopularniejszych serwisów z wideo na życzenie – Player.pl – przeszedł lifting i zaprezentował zupełnie nową stronę. Wraz z startem odświeżonego serwisu, na platformie pojawiły się materiały znane z nc+ (poznaj szczegóły odświeżonej wersji serwisu Player.pl – TUTAJ).

Niedługo po rozpoczęciu współpracy nc+ z Player.pl, w sieci pojawiły się kolejne doniesienia. Z materiałów przesłanych do mediów i opublikowanych m.in w naszym serwisie VODNews.pl wynikało, iż był to początek rozwoju treści nc+ w sieci (zapoznaj się z informacją TUTAJ).

Internetowy dekoder to nowy sprzęt do obsługi VOD

Operator zaprezentował w miniony weekend nowy dekoder, który nie będzie wymagał podłączenia do anteny satelitarnej. Dzięki internetowi, użytkownik zyska dostęp do treści VOD znanych z takich stacji jak AleKino+, Domo+, MiniMini+, Kuchnia+ czy Planete+.

Dekoder będzie dostępny dla każdego i nie wymaga podpisania żadnych umów, gdyż udostępnione pakiety będą dostępne na żądanie. W ramach urządzenia, klient zyska możliwość obejrzenia wspomnianych już materiałów z kanałów z rodziny nc+, ale także najnowsze produkcje od Canal+ (w tym także „Belfer”). Użytkownicy zyskają także możliwość wykupienia dostępu do pakietów filmowych i sportowych.Dziennikarzom został zaprezentowany nowy sprzęt, który wygląda jak nowoczesna kostka Rubika. Skrzynka nie jest smukła, a zatem rozmiar może nieco rozczarować. Sprzęt jest w całości prezentowany w kolorze czarnym i oznakowany białym plusem symbolizującym nc+.

Komunikaty przedstawione obok gabloty z nowym sprzętem informowały o możliwości oglądania kanałów na żywo bez podpisywania umów. Z kolei przedstawiciel platformy zaznaczył, że klienci będą mogli podpisywać umowy – najprawdopodobniej przy automatycznym przedłużaniu umowy. Taki krok być może przyniesie klientom dodatkowe korzyści np. w postaci rabatów.

Dekoder posiada wszystkie niezbędne podzespoły, takie jak HDMI, USB, wejście audio oraz wejście do łącza internetowego. Co ciekawe, z tyłu obudowy widoczny był element, który sugerował, iż będzie można podłączyć się także do anteny.

Aktualizacja 07.11, godz. 14:00

Jest to francuski odpowiednik modelu „Le Cube” widoczny na poniższych zdjęciach.

Le Cube / internetowy dekoder w nc+
Le Cube / internetowy dekoder w nc+
Le Cube / internetowy dekoder w nc+
Le Cube / internetowy dekoder w nc+
Tagi
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: