nc+ GONews

Serwis VOD od nc+ dla wszystkich internautów coraz bliżej. Canal+ stawia na polskie seriale

Trwają prace nad serwisem VOD nie tylko dla klientów nc+. Motorem napędowym nowej platformy będą oryginalne seriale od Canal+.

Manuel Rougeron, w jednym z wywiadów wspomniał, iż platforma satelitarna planuje stworzyć nowy serwis VOD. Celem projektu jest dotarcie do młodszych widzów, którzy częściej przesiadają się z telewizji do internetu. Jak zapowiedział prezes nc+, serwis będzie dostępny nie tylko dla klientów, ale także dla wszystkich pozostałych internautów.

Jednym z czynnikiem przemawiającym za otwartością w internecie (oprócz dotarcia do młodszych widzów) jest sukces serialu „Belfer”. Tak samo jak w przypadku „Gry o Tron” od HBO, produkcje ogląda znacznie więcej widzów niż łączna liczba osób mający realny dostęp do tych stacji telewizyjnych.

Serwis VOD dla wszystkich od nc+ już niedługo!

Canal+ stawia na polskie, oryginalne seriale

Stacja na początku tego roku poinformowała o nowej strategii, czyli inwestowania w polskie produkcje. Popularność serialu „Belfer” spowodowała, że włodarze właśnie pracują nad kolejnym sezonem. Trwają obecnie zdjęcia do drugiej serii, która zadebiutować ma na jesieni 2017. Podczas spotkania z dziennikarzami, przedstawiciele polskiego oddziału Canal+ zapowiedzieli kolejne seriale. Wiemy już, że stacja kupiła prawa do ekranizacji powieści „Król” Szczepana Twardocha. Ponadto, kanał telewizyjny zamierza wyemitować serię bestsellerowych opowieści szpiegowskich od Vincenta V. Severskiego.

Według ostatnich doniesień, stacja rezygnuje z inwestowania w wydarzenia sportowe. Najprawdopodobniej Liga Mistrzów przejdzie z nc+ do Cyfrowego Polsatu. Dowiadujemy się, że włodarze stacji kalkulowali oglądalność i wpływy finansowe z „Belfra”, które w znacznym stopniu przewyższają zainteresowanie wydarzeniami sportowymi.

nc+ otwiera się dla internautów

Skupienie się na serialach, a tym bardziej na lokalnych produkcjach premium, Canal+ chce konkurować z HBO i z serwisami VOD, takimi jak Netflix czy ShowMax.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, platforma cyfrowa nc+ od pewnego czasu szykuje się do uruchomienia nowego serwisu online. Właśnie dlatego, aby ułatwić dostęp do treści Canal+ w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Otwarcie się na nie-klientów platformy pozwoli na większą monetyzację, a co za tym idzie, większe zapewnienie zwrotu kosztów produkcji lokalnych seriali.

Podobną strategię prowadzi serwis ShowMax, który w dostępnych krajach stara się oferować produkcje lokalne. W tym celu współpracuje z polskimi twórcami, takimi jak Patryk Vega czy Wojciech Smarzowski. Docelowo, platforma zapowiedziała pełnometrażowe filmy i seriale fabularne. Netflix swego czasu również informował, że w Polsce powstaną produkcje nie tylko dla naszych widzów, ale także dla użytkowników z całego świata. Na chwilę obecną nie udało się nam jednak uzyskać informacji, czy w najbliższym czasie taki serial mógłby powstać.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL