NewsSport VOD

Futbolhd.tv znika. Właściciel skazany i zapłaci nc+ 160 tys. zł

W zeszłym roku operator satelitarny nc+ rozpoczął działania mające wykryć administratora strony Futbolhd.tv, która oferowała nielegalne transmisje, m.in. Ligi Mistrzów.

Finał sprawy sądowej z udziałem prawników reprezentujących operatora nc+ oraz właściciela serwisu Futbolhd.tv zakończył się ze skazaniem dla pozwanego. Ostateczny wyrok w tej sprawie wskazuje, iż administrator, który udostępniał nielegalne transmisje sportowe, w tym Ligę Mistrzów ma zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 160 tys. zł oraz został skazany na 10 miesięcy w zawieszeniu na trzy lata.

Kolejny piracki serwis zamknięty. Futbolhd.tv staje się z przykładem do walki z piractwem

Według informacji prasowej, właściciel serwisu udostępniającego nielegalnie transmisje sportowe pobierał również opłaty za oglądanie. Kwoty nie były na tyle wysokie, co skusiło dużą część internautów do skorzystania z tej niechybnej możliwości. Z tego tytułu, administrator został również skazany na 10 miesięcy z zawieszeniem na trzy lata. Ponadto, za udostępnianie transmisji do wybranych meczów Ligi Mistrzów, które były dostępne tylko dla abonentów platformy nc+, sąd nałożył karę finansową w wysokości 160 tys. zł.

Aktualnie serwis Futbolhd.tv jest niedostępny. A platforma nc+ potwierdza, że planuje kolejne postępowania, a już kilkadziesiąt innych jest w toku.

Przypominamy, że pirackie transmisje z Ligi Mistrzów udostępniono ponad 5 mln razy (w całej Europie) i wyliczono, że widzów było prawie 5 mln. Najpopularniejszymi transmisjami z Ligi Mistrzów były te z udziałem Real Madryt oraz AC Roma. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

To nie pierwsza akcja dot. wychwycenia i skazania właścicieli nielegalnych stron

W kwietniu została zlikwidowana strona oferująca podobne „usługi”. Wówczas straty z działalności oszacowano na 130 tys. zł. W tej akcji policja ujawniła dwóch administratorów, którzy byli klientami operatorów satelitarnych Cyfrowego Polsatu i nc+. Wykorzystywali ten fakt do dalszego rozpowszechniania sygnału. Szczegóły z tej akcji opisaliśmy pod TYM adresem.

Jeszcze w zeszłym roku, na wojnę z piratami w sieci wybrał się Google, który stale usuwa rekordy nielegalnych serwisów z wyników wyszukiwań.

Tego typu portali z miesiąca na miesiąc ubywa ze względu na akcje policji. Istnieją także pozytywne sygnały, jak np. serwis Meczyki.pl, który przeszedł całkowicie na jasną stronę mocy.

Subskrybent vs. Pirat, czyli o wiecznej walce dobra ze złemNa łamach naszego serwisu VODnews.pl rozpisaliśmy szerzej o piractwie w sieci o wzroście zainteresowania legalną kulturą. Z każdym krokiem dystrybutorów i autorów treści audiowizualnych znika argument, którego tak bardzo czepiali się użytkownicy korzystający z nielegalnych źródeł. Mowa oczywiście o dostępności treści w internecie, a także lepszych ofert czy technologicznych rozwiązań.

W ramach „Długiego Formatu” przygotowaliśmy dla naszych czytelników ciekawy tekst o piractwie w sieci. Zapraszamy do poczytania pod TYM adresem.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: