News

Policja zlikwidowała nielegalny przesył telewizji w internecie

Policja z Lublina ustaliła, że na terenie powiatu włodawskiego rozpowszechnia się nielegalny sygnał platform cyfrowych. Straty wyceniono na 130 tys. zł.

Nieoficjalnie mówi się o nielegalnym udostępnianiu sygnału kanałów telewizyjnych z platform Cyfrowego Polsatu i nc+. Straty tych nadawców wyceniono na ponad 130 tys. zł, a dwóm mężczyznom odpowiedzialnym za ten proceder grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja poinformowała media, iż organ ścigania z wydziału do walki z cyberprzestępczością komendy w Lublinie dotarli do informacji o nielegalnej działalności. Mężczyźni działali w ramach legalnej spółki, która oferowała dostęp do internetu. Dodatkowym atutem takiej „oferty” była możliwość wykupienia abonamentu na wszystkie kanały z obu platform.

Za pakiet z internetem i z wszystkimi kanałami potencjalny klient musiał zapłacić od 50 do 80 zł. Jak wynika z raportu, użytkownicy chcący skorzystać z tańszej alternatywy usługi telewizyjnej byli „zmuszani” do opłacenia internetu.

Według ustaleń, 43-letni właściciel firmy miał podpisaną indywidualną umowę z jedną z platform satelitarnych. Z kolei jego wspólnik skorzystał z oferty drugiego operatora.

Policjanci odpowiedzialni za śledztwo wskazują, że w ten „sharing” zamieszanych było nawet kilkadziesiąt osób. Szkodliwa działalność trwała od 2011 roku. Na podstawie tych informacji, wyliczono straty w wysokości 130 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni będą teraz przesłuchiwani i staną przed wymiarem sprawiedliwości. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL