News

Policja zlikwidowała nielegalny przesył telewizji w internecie

Policja z Lublina ustaliła, że na terenie powiatu włodawskiego rozpowszechnia się nielegalny sygnał platform cyfrowych. Straty wyceniono na 130 tys. zł.

Nieoficjalnie mówi się o nielegalnym udostępnianiu sygnału kanałów telewizyjnych z platform Cyfrowego Polsatu i nc+. Straty tych nadawców wyceniono na ponad 130 tys. zł, a dwóm mężczyznom odpowiedzialnym za ten proceder grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja poinformowała media, iż organ ścigania z wydziału do walki z cyberprzestępczością komendy w Lublinie dotarli do informacji o nielegalnej działalności. Mężczyźni działali w ramach legalnej spółki, która oferowała dostęp do internetu. Dodatkowym atutem takiej „oferty” była możliwość wykupienia abonamentu na wszystkie kanały z obu platform.

Za pakiet z internetem i z wszystkimi kanałami potencjalny klient musiał zapłacić od 50 do 80 zł. Jak wynika z raportu, użytkownicy chcący skorzystać z tańszej alternatywy usługi telewizyjnej byli „zmuszani” do opłacenia internetu.

Według ustaleń, 43-letni właściciel firmy miał podpisaną indywidualną umowę z jedną z platform satelitarnych. Z kolei jego wspólnik skorzystał z oferty drugiego operatora.

Policjanci odpowiedzialni za śledztwo wskazują, że w ten „sharing” zamieszanych było nawet kilkadziesiąt osób. Szkodliwa działalność trwała od 2011 roku. Na podstawie tych informacji, wyliczono straty w wysokości 130 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni będą teraz przesłuchiwani i staną przed wymiarem sprawiedliwości. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: