Amazon Prime VideoNews

Amazon Prime VIdeo gotowy na podbój Polski

Platforma Amazona już w pełni funkcjonuje w języku polskim. Prime Video pojawia się u partnerów, co sugeruje szerszą ekspansję w naszym kraju.

Pod koniec 2016 roku, Amazon rozpoczął globalną dystrybucję swojej platformy Prime Video. Początki serwisu VOD w naszym kraju były bardzo trudne. Wszystko przez niedostosowanie do lokalnego widza, a serwowanie filmów i seriali bez polskiego akcentu. W sierpniu w ub.r., Prime Video po raz pierwszy przemówił po polsku, prezentując ofertę w naszym języku. Z czasem pojawiały się nowe treści VOD okraszone polskim lektorem czy napisami. Teraz Amazon rozpoczyna współprace z partnerami działającymi na naszym rynku.

Amazon Prime Video w pełni spolszczony. Jak włączyć język polski?

Od kilku dni, usługa Amazona dostępna jest także w naszym rodzimym języku. Warto dodać, że już w ubiegłym roku informowaliśmy o stopniowym wprowadzeniu lokalnego języka do serwisu Prime Video. Przez ten czas, Amazon stopniowo dodawał kolejne materiały VOD, które posiadały naszego lektora czy napisy w naszym języku.

Dziś już nie musimy doszukiwać się polskich opisów filmów i seriali. Obecnie na platformie wszystkie kategorie seriali czy filmów są definiowane w rodzimej mowie. Aby w pełni spolszczyć interfejs serwisu, wystarczy w górnej części wybrać odpowiedni język.

Prime Video po polsku właśnie teraz to nie przypadek

Amazon rozpoczął współpracę z Flixbusem, oferując pasażerom pokładową rozrywkę. Klienci w podróży mogą obejrzeć wybrane seriale czy filmy znane z biblioteki Prime Video, głównie Amazon Originals. Według nieoficjalnych informacji, aplikacja Prime Video będzie też oficjalnie wspierana na dekoderach T-Mobile’a, który planuje uruchomienie usługi telewizyjnej. Więcej na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem.

Patrząc na posunięcia ze strony globalnych konkurentów, takich jak Rakuten, Disney+ czy Apple+, Amazon musi pośpieszyć się z budowaniem świadomości wśród polskich widzów. Serwis VOD z powodzeniem rozwija się w krajach europejskich. Głównie w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii, gdzie Prime Video prowadzi pod względem liczby subskrybentów. W naszym kraju świadomość platformy jest dużo niższa niż w przypadku Netfliksa, IPLI, Playera czy HBO GO. To, czego brakuje w rozwoju usługi VOD Amazona na naszym podwórku, to działania marketingowe. Do tej pory, serwis w żaden sposób nie budował świadomości obecności dla polskiej widowni. Wszystko to może się wkrótce zmienić, gdy T-Mobile zacznie wspierać marketingowo swoją telewizyjną usługę wspominając także o Prime Video.

Komentarze:

  1. „Od kilku dni, usługa Amazona dostępna jest także w naszym rodzimym języku. ” Od kilku dni? U mnie polski interfejs zarówno w aplikacji Android TV, jak i na telefonie Androidowym oraz na stronie inetnetowej usługi pojawił się w zeszłym roku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL