News WorldYouTube

YouTube Red zawita do europejskich krajów

Płatna usługa największego serwisu wideo na świecie zostanie wdrożona w Wielkiej Brytanii. Czy będzie dostępna w Polsce?

Rozszerzony serwis YouTube rozpoczął świadczenia na terenie USA, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Przedstawiciele Google za cel w 2017r. wyznaczyli ekspansję usługi Red do krajów europejskich. Nie wiadomo, czy produkt trafi na polski rynek.

Wbrew pozorom jest to serwis przeznaczony dla każdego widza, w którym znajdziemy wszystkie materiały z bazy YouTube bez reklam, pełnometrażowe filmy, seriale oraz dostęp do ekskluzywnych materiałów. Dla subskrybentów czeka także możliwość pobrania materiałów, aby móc oglądać w trybie offline.

Za dostęp do debiutującej usługi w Wielkiej Brytanii użytkownicy będą musieli zapłacić 9,99 funtów brytyjskich (ok. 50 zł). To prawie tyle samo, ile obecnie kosztuje najwyższy pakiet w Netflixie.

Google nie podał oficjalnej premiery YouTube Red w UK, ponieważ w dalszym ciągu trwają negocjacje z dystrybutorami kontentu.

Usługa streamingowa Red w chwili obecnej posiada ok. 1,5 mln abonentów, czyli niecałe 2% wszystkich klientów korzystających z konkurencyjnego serwisu Netflix.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL