News WorldYouTube

YouTube Red zawita do europejskich krajów

Płatna usługa największego serwisu wideo na świecie zostanie wdrożona w Wielkiej Brytanii. Czy będzie dostępna w Polsce?

Rozszerzony serwis YouTube rozpoczął świadczenia na terenie USA, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Przedstawiciele Google za cel w 2017r. wyznaczyli ekspansję usługi Red do krajów europejskich. Nie wiadomo, czy produkt trafi na polski rynek.

Wbrew pozorom jest to serwis przeznaczony dla każdego widza, w którym znajdziemy wszystkie materiały z bazy YouTube bez reklam, pełnometrażowe filmy, seriale oraz dostęp do ekskluzywnych materiałów. Dla subskrybentów czeka także możliwość pobrania materiałów, aby móc oglądać w trybie offline.

Za dostęp do debiutującej usługi w Wielkiej Brytanii użytkownicy będą musieli zapłacić 9,99 funtów brytyjskich (ok. 50 zł). To prawie tyle samo, ile obecnie kosztuje najwyższy pakiet w Netflixie.

Google nie podał oficjalnej premiery YouTube Red w UK, ponieważ w dalszym ciągu trwają negocjacje z dystrybutorami kontentu.

Usługa streamingowa Red w chwili obecnej posiada ok. 1,5 mln abonentów, czyli niecałe 2% wszystkich klientów korzystających z konkurencyjnego serwisu Netflix.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: