Chili TVTesty VOD

VODtest | Chili TV: Kino i wypożyczalnia multimediów w Twoim domu

Największe produkcje prosto z kin do Twojego salonu – łatwo i wygodnie. Specjalnie dla czytelników VODnews testujemy włoski niezależny serwis Chili TV.

Trochę historii…

Internetowa platforma streamingowa CHILI TV powstała we Włoszech w 2012 roku i zaledwie po trzech latach funkcjonowania, firma z Stefano Parisi na czele rozpoczęła globalną ekspansję. Dziś serwis dostępny jest nie tylko we Włoszech i w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii oraz na rynku austriackim i niemieckim.

Poczuj się jak w kinie

Serwis Chili oferuje dostęp do najnowszych produkcji z największych wytwórni, premiery odbywają się już po 3-4 miesiącach od debiutu na ekranach kin. Ponadto, użytkownicy mogą skorzystać z opcji zakupu filmów i seriali – dzięki temu mogą oglądać kiedy chcą, jak chcą i przede wszystkim tyle razy ile tylko sobie zapragną.

To, co wyróżnia włoską usługę na tle innych platform to brak abonamentu (pakietów w modelu sVOD). Dla prawdziwego kinomana to dobra wiadomość, bowiem wypożyczenie lub zakup filmu odbywa się zupełnie w taki sam sposób jak w kinach. Jest bilet, jest seans 🙂

CHILI dostępny jest na wszystkich urządzeniach podłączonych do Internetu, od najnowszych telewizorów z Smart TV do starszych z przystawką Chromecast, na komputerach stacjonarnych czy przenośnych, aż po wszystkie urządzenia mobilne. Dostęp do platformy uzyskamy także na Blu-Ray czy konsoli gamingowej xBox.

W usłudze dostępnych jest prawie 2.100 pozycji filmowych oraz ponad 200 odcinków seriali, a katalog jest na bieżąco aktualizowany i codziennie dodawane są nowe produkcje. O nowościach w styczniu pisaliśmy TUTAJ.

Twój pierwszy raz

Aby skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez Chili TV jesteśmy „zmuszeni” zarejestrować konto. Oczywiście założenie naszego profilu to nie mus, a podstawa. Tylko w ten sposób możemy uzyskać dostęp do dodatkowych opcji, takich jak wirtualny portfel, biblioteka wypożyczonych i wykupionych materiałów.

Rejestracja jest bardzo prosta, wpisujemy nasz adres e-mail, potwierdzamy go i wymyślamy hasło. To wszystko! No tak, jeszcze tylko akceptacja regulaminu i gotowe  Cały proces rejestracyjny możemy przyśpieszyć logując się za pomocą Facebooka.

Uwaga, będzie bonus

Po rejestracji czekała na nas niespodzianka w postaci kodu promocyjnego na wybrany przez nas film. Dzięki temu, mogliśmy wypożyczyć pierwszą produkcję za mniej niż… 2zł. To bardzo dobra opcja, aby przetestować działanie serwisu.

Zrób sobie własne kino

Postanowiliśmy zatem wykorzystać kod promocyjny, który otrzymaliśmy w ramach rejestracji i wypożyczyliśmy film „Angry Birds Film” – swoją drogą, świetna animacja! Po wpisaniu kodu, ostatecznie zamiast 12,90 zł zapłaciliśmy tylko 1,29 zł.

Nie musieliśmy martwić się brakiem czasu, bowiem zakupiony film jest dostępny przez 28 dni. Jeśli już uruchomimy materiał, wówczas mamy 48h na jego obejrzenie. Możemy w tym celu skorzystać prawie z każdej platformy. Dlatego świetną opcją okazała się możliwość odtworzenia w tym miejscu, w którym skończyliśmy oglądać.

Wypróbowaliśmy tę opcję przy kolejnym filmie „Jak zostać kotem”, który miał premierę na Chili TV w styczniu. Komedia z udziałem gwiazdy „House of Cards” – Kevinem Spacey’em. Uruchomiliśmy materiał na telewizorze, a następnie na komputerze i mogliśmy wrócić do tego konkretnego momentu.

Zakupione multimedia wszędzie tam, gdzie Ty

Serwis Chili Cinema oferuje także zakup filmów i seriali na zawsze. Dzięki tej ofercie nie musimy martwić się o ograniczenia czasowe. Po zakupie możemy sięgać po film lub serial zawsze wtedy, kiedy tylko mamy na to ochotę.

Sprawdziliśmy metodę zakupu zabawnego filmu nie tylko dla młodszych widzów „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Zapłata za wybrany film była równie prosta, jak za wypożyczenie.

Osobiście polecamy do tego program na urządzenia desktopowe (lub laptopa), dzięki temu mamy szybszy dostęp do multimediów, a do tego możemy oglądać bez dostępu do internetowego łącza – wystarczy pobrać materiał na dysk. Przy prędkości 20 mb/s, film pobrał się w 5 minut!

Podsumowanie

Serwis streamingowy Chili Cinema to przede wszystkim prostota w obsłudze. Interfejs zarówno na stronie WWW, jak i w aplikacji mobilnej (testowane na androidzie) czy na komputerze jest bardzo intuicyjny. Sposób płatności, co nas cieszy, daje poczucie bezpieczeństwa, a przy tym jest szybki. Nie napotkaliśmy wówczas żadnych problemów. Jedynie, co nam zabrakło, to możliwość oglądania filmów z napisami i z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz zbyt mała kolekcja seriali telewizyjnych. Zatem podsumowujemy plusy i minusy:

Plusy:

  • Łatwy w obsłudze, intuicyjny
  • Możliwość pobierania i oglądania offline
  • Opcja powrotu do ostatniej oglądanej sceny filmowej
  • Duży wybór platform
  • Ciekawa promocja pozwalająca na przetestowanie usługi
  • Możliwość obejrzenia zapowiedzi przed zakupem

Minusy:

  • Brak możliwości wyboru napisów i oryginalnej ścieżki dźwiękowej
  • Ograniczona kolekcja seriali telewizyjnych

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL