Raporty

Ile polskich gospodarstw domowych korzysta z serwisów VOD? Mało…

Już ponad 250 mln gospodarstw domowych na całym świecie ma dostęp do wybranych serwisów VOD. W Polsce tylko 7% korzysta z internetowej wypożyczalni.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Strategy Analytics, już ponad ćwierć miliona gospodarstw domowych subskrybuje wybraną platformę VOD. Serwisy streamingowe zyskują na popularności i w niektórych krajach powoli prześcigają płatną telewizję tradycyjną – jak np. w Stanach Zjednoczonych. To właśnie ten ogromny kraj jest liderem jeśli chodzi o korzystanie z tego typu rozwiązań. Jak wygląda pełna lista?

Polska na szarym końcu w globalnym zestawieniu

W ostatnich latach, serwisy z wideo na życzenie zyskują na znaczeniu w naszym rodzimy kraju. Wejście do Polski platform Netflix czy Showmax pokazuje, że jesteśmy gotowi na legalną rozrywkę w sieci. Niemniej, choć zauważalne są wzrosty w kolejnych latach, to w naszym kraju zainteresowaniem serwisami VOD są w dalszym ciągu małe w stosunku do innych krajów.

Udział gospodarstw domowych subskrybujących serwisy VOD
Udział gospodarstw domowych subskrybujących serwisy VOD

W Stanach Zjednoczonych już prawie 60% gospodarstw domowych ma dostęp do co najmniej jednego serwisu VOD. Choć Netflix jest potężnym graczem, to na rynku amerykańskim bardzo dobrze radzi sobie platforma Hulu – niedostępna w Polsce. Kolejną pozycję zajmuje Kanada (ponad 51% gospodarstw domowych), a podium zamyka Norwegia z 46 proc.Według analizy Strategy Analytics, w Polsce serwisy VOD są dostępne tylko w 7 proc. gospodarstw domowych. Polacy mają możliwość korzystać z ponad 30 platform oferujących bibliotekę filmów i seriali. Prym wiedzie niezmiennie serwis VOD.pl, a zanim Player.pl oraz internetowa telewizja IPLA. Na popularności zyskuje Netflix, który niebawem prześcignie po raz pierwszy polskich dostawców. Z zagranicznych podmiotów, małymi kroczkami rośnie zainteresowanie platformą Showmax. Już niebawem dystrybutor treści premium – HBO – otworzy swój flagowy produkt dla wszystkich internautów. Mowa oczywiście o usłudze HBO GO.

Firma badawcza przewiduje, że do końca 2018 roku, z serwisów VOD korzystać będzie już 300 mln gospodarstw domowych, a do 2022 roku liczba ta wzrośnie prawie do pół miliarda domostw. Przewidywane dane dotyczą całego świata.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: