NetflixNewsSeriale VOD

Serial „Wiedźmin” będzie wcześniej! Kto wyreżyseruje odcinki?

Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. Premiera „Wiedźmina” odbędzie się wcześniej! Złą nowina to taka, że Tomasz Bagiński nie będzie jednak reżyserował odcinków.

Prace nad wysokobudżetową produkcją Netfliksa idą pełną parą. W ostatnich dniach otrzymujemy kolejne dawki informacji o tym, co zostało już zrobione i czego możemy oczekiwać przy „Wiedźminie” w najbliższym czasie. Poznaliśmy już odtwórcę głównej roli, tj. Henry’ego Cavilla. Zapewne za chwilę poznamy także aktorów do pozostałych ról, tym oczywiście Yennefer.

Wiedźmin zadebiutuje już w 2019 roku!

Według wcześniejszych doniesień, produkcja miała zadebiutować na platformie Netflix dopiero w 2020 roku. Jednak producentka serialu, Lauren Schmidt Hissrich, ogłosiła na swoim twitterze bardzo dobrą nowinę. „Wiedźmin” ma szansę na rywalizację z ostatnim sezonem „Gry o tron” od HBO GO oraz zapowiadanym serialem ze świata Tolkiena „Władcy Pierścieni„, który powstaje na zlecenie Amazon Prime Video. Trzeba przyznać, to będzie bardzo dobry rok dla serialomaniaków!

Informacja podana na Twitterze wywołała ogromne zadowolenie ze strony fanów. Nic dziwnego, to jest najbardziej oczekiwany tytuł Netfliksa. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem zdjęcia do serialu ruszą dopiero w listopadzie. O trwających castingach, lokalizacjach do zdjęć i wszystkie wcześniejsze informacje na temat produkcji rozpisywaliśmy się pod TYM adresem.

Nie milkną także dyskusje na temat wyboru odtwórcy roli Geralta z Rivii. Dla wielu użytkowników komentujących w sieci, Henry Cavill „gra jak drewno”, co akurat może być atutem dla stworzenia nietuzinkowej postaci, a raczej mutanta. Jak będzie wyglądał Superman w nowej roli? Sprawdźcie TUTAJ.

Tomasz Bagiński nie wyreżyseruje żadnego odcinka. Artysta jednak daje do zrozumienia, że mogą powstać kolejne sezony

Netflix opublikował listę reżyserów, którzy staną za kamerami do odcinków pierwszej serii „Wiedźmina”. Na próżno tam szukać zapowiadanego nazwiska, tj. Tomasza Bagińskiego. Pierwotnie donosiliśmy, że filmowiec wyreżyseruje co najmniej jeden epizod, co ostatecznie się nie potwierdziło. Dlaczego?

Według Bagińskiego, jego rola przy tym serialu jest ogromna, dlatego nie ma czasu na dodatkowe zajęcia, w tym m.in. reżyserkę. Artysta jest producentem wykonawczym, będzie wspierał prace nad efektami specjalnymi, lub jak sądzimy, będzie także pracował nad wykreowaniem monsterów, które pojawią się w serialu.

Tomasz Bagiński, na swoim fanpage’u, na Facebooku skomentował tę sprawę nastepująco:

Jestem mega zajęty byciem producentem w tym sezonie. Więcej nie zdradzę, ale nie ma się o co martwić.

Tym właśnie wpisem zasugerował, że być może jeszcze stanie przy reżyserce, ale w kolejnych sezonach. Wiemy i mamy nadzieję, że właśnie to autor postu miał na myśli.

Kto wyreżyseruje poszczególne epizody?

  • Alex Garcia Lopez (głównie seriale Netfliksa i Marvela: Daredevil i The Punisher) – 2 odcinki
  • Alik Sakharov (House of Cards, Gra o tron) – 4 odcinki
  • Charlotte Brändström (Odpowiednik, Outlander) – 2 odcinki

To także potwierdza, że pierwsza seria będzie liczyć 8 odcinków.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL