Raporty

Produkcje własne siłą napędową dla serwisów VOD

Według badania PwC, produkcje na wyłączność są najbardziej pożądane przez użytkowników wśród dostępnych serwisów VOD. Najpopularniejsze platformy to…

Firma badawcza PwC wypuściła raport omawiający trend wideo zarówno w telewizji jak i w internecie. Co drugi badany potwierdził, iż wybór serwisów VOD zależny jest od produkcji własnych.

Z każdym kolejnym rokiem rośnie lista dostępnych serwisów VOD w Polsce. Zaledwie rok temu na naszym rynku zadebiutował Netflix oraz Amazon Prime Video. Jeszcze w tym roku przywitaliśmy serwis ShowMax pochodzący z Afryki.

Jak wynika z raportu, ponad 74 proc. respondentów potwierdziło, że korzysta z portalu YouTube. Jest to niewątpliwie największy portal z wideo na całym świecie.  Na drugim miejscu znalazła się platforma od Cyfrowego Polsatu – IPLA, świadomość marki była na wysokim poziomie wśród 45% ankietowanych. Z kolei na trzecim miejscu znalazł się Player.pl odwiedzany przez 33% badanych.

W Polsce każdy serwis z wideo na życzenie oferuje swoich użytkownikom treści dostępne na wyłączność. W IPLI można znaleźć m.in seriale i programy z Telewizji Polsat, zaś na Player.pl z TVNu. Rok temu TVP postanowił wycofać swoje treści z innych serwisów, by zaoferować na wyłączność w ramach własnej platformy VOD.

Najwięcej własnych produkcji posiada amerykańska platforma Netflix, a w ofercie znajduje się m.in znany na całym świecie „House of Cards” czy seriale na podstawie komisków Marvela – „Daredevil”, „Jessica Jones” czy „Lukas Cage”.

Jeszcze dziś zostanie opublikowana etiuda w reżyserii Smarzowskiego na platformie ShowMax, to kolejna lokalna produkcja dostępna w tym serwisie. Zobacz 5 faktów, które musi poznać jeszcze przed premierą! Kliknij TUTAJ.

Użytkownicy chcą mieć możliwość opłacenia pojedynczego kanału telewizyjnego – sprawdź.

Pełny raport znajdziecie TUTAJ.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL