Raporty

Polacy piracą na dużą skalę? Na Ukrainie to codzienność

Polska to jeden z krajów o najwyższym stopniu kopiowania materiałów objętych prawem własności intelektualnej. Gorsza renoma przypada jednak Ukrainie.

W październiku 42 proc. ukraińskich internautów (PC) zagląda na serwisy z filmami. Najczęściej wchodzą na Kinogo.co, który odwiedza 23,4 proc. użytkowników sieci, Ex.ua ─ 15,9 proc. oraz Megogo.net ─ 12,1 proc. Dowiedz się więcej z najnowszej analizy Gemiusa.

Kinogo.co najpopularniejszy

Internetowe serwisy z filmami odwiedza miesięcznie ponad 7,6 mln ukraińskich internautów (PC), którzy stanowią 41,7 proc. użytkowników sieci w tym kraju (źródło: gemiusAudience). Najczęściej zaglądają na stronę Kinogo.co – gości na niej 4,3 mln osób (23,4 proc.). Drugie miejsce w rankingu należy do serwisu Ex.ua, na którym pojawiło się w październiku ponad 2,9 mln użytkowników sieci (15,9 proc.). Kolejne trzy serwisy w ukraińskim rankingu to Megogo.net – 2,2 mln (12,1 proc), My-hit.org – 2 mln (10,8 proc) i Seasonvar.ru – 1,6 mln (8,7 proc.).

Młode mieszczuchy przed ekranem

Z dokładnej analizy profilu Ukraińców odwiedzających serwisy filmowe dowiadujemy się, że są to przede wszystkim ludzie młodzi: 62,1 proc. z nich ma między 14 a 34 lata. Udział kolejnych grup wiekowych w puli zaglądających na te strony jest zdecydowanie mniejszy: osoby w wieku 35-44 lata stanowią 19,2 proc., 45-54 lata – 10,4 proc, a najstarsza kategoria badanych, powyżej 55 lat – 8,3 proc. Wśród fanów oglądania filmów w sieci zdecydowanie dominują internauci z dużych miast: najliczniejsza grupa (35,7 proc.) to użytkownicy komputerów z miast powyżej pół miliona mieszkańców, jednak znaczący odsetek stanowią też osoby ze wsi – jest ich 20,7 proc. Przedstawiciele miast między 100 tys. a 500 tys. mieszkańców, są trzecią co do wielkości grupą i stanowią 18,6 proc. Wśród odwiedzających strony z filmami panuje za to niemal idealna równowaga płci: mężczyźni to 49,8 proc., a kobiety 50,2 proc.

Rozrywka wykształconych?

Jak wynika z analizy Gemiusa filmy w sieci oglądają przede wszystkim internauci z dyplomem uczelni ─ 35,3 proc. zaglądających na filmowe serwisy ma wykształcenie wyższe. Co piąty użytkownik sieci to osoba pracująca na stanowisku specjalisty a co czwarta to student.

Źródło: Gemius

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL