NewsPlay Now

Play zaskoczony wyjściem Showmaxa z Polski. Będzie nowa promocja

Z końcem stycznia 2019r., platforma Showmax zakończy swój żywot w Polsce. Decyzją był zaskoczony operator telekomunikacyjny Play. Dla klientów będzie nowa promocja.

Zgodnie z informacją opublikowaną w serwisie VODnews.pl, serwis VOD Showmax zniknie z Polski na początku przyszłego roku. Choć plotkowano już od jakiegoś czasu, głównie w branży, to nikt jednak nie mówił otwarcie o planach wyjścia Showmaxa z naszego kraju. Kiedy jednak firma oficjalnie potwierdziła, to użytkownicy byli nieco zaskoczeni. Nie w kwestii zamknięcia serwisu na terenie Polski, ale fakt, że tak szybko na to się zdecydowali. Zaskoczeni byli także partnerzy biznesowi, w tym m.in. Play. Marcin Gruszka, rzecznik prasowy fioletowego operatora, na Twitterze zapowiedział nową promocję.

Play zaskoczony końcem platformy Showmax w Polsce

Na swoim profilu na Twitterze, Gruszka opublikował post wskazujący na to, że Showmax nie uprzedził swoich partnerów biznesowych o takiej ewentualności. Do samego końca utrzymywali to w tajemnicy – być może mieli jednak nadzieję, że w ostatnim momencie uda się pociągnąć polski oddział dalej. W każdym razie, Rzecznik Prasowy nie ukrywał zaskoczenia i obiecał, że Play przygotuje promocję dla klientów, którzy po 31 stycznia 2019r. mieli mieć dalej dostęp do platformy Showmax.

Rzecznik prasowy Play zaskoczony wyjściem platformy Showmax z Polski
Rzecznik prasowy Play zaskoczony wyjściem platformy Showmax z Polski

Nowa promocja będzie związana z Play Now czy z serwisem Netflix?

Najprawdopodobniej już pod koniec przyszłego roku dowiemy się, jaką alternatywną promocję przygotuje Play dla swoich klientów. Skoro chodzi o Showmaxa, to naturalnym ruchem byłoby zaproponowanie dostępu do platformy Netflix, dla którego operator telekomunikacyjny stał się oficjalnym partnerem. W ramach niedawno uruchomionej promocji, klienci internetu Play mogą skorzystać z darmowej subskrypcji do sześciu miesięcy.

Nie wykluczone, że rozczarowani użytkownicy, którzy mieli mieć jeszcze dostęp do biblioteki VoD, będą mieli dostęp (lub rozszerzone opcje) w serwisie Play Now. Na platformie operatora można oglądać materiały VoD lub kanały telewizyjne, a także skorzystać z biblioteki HBO GO.

Play możliwości ma kilka i zapewne nie zawaha się ich użyć do stworzenia alternatywnej promocji dla swoich równie zaskoczonych klientów. Przypominamy, że na początku przyszłego roku ma zadebiutować nowej generacji telewizja internetowa. W ramach nadchodzącej usługi zostanie udostępniony dekoder internetowy z systemem Android. Sprzęt umożliwi oglądanie serwisów VoD, w tym Netflix  HBO GO czy Play Now. Klienci będą także mieli okazję podłączenia dekodera do anteny, aby odbierać podstawowe cyfrowe kanały naziemne bez dodatkowych opłat.

Play chce być alternatywą dla tradycyjnych mediów telewizyjnych

W ostatnim czasie widzimy poczynania fioletowego operatora, który stara się nadążać za trendami konsumpcji materiałów wideo. Od rozwoju swojej rozrywkowej usługi Play Now, operator stał się partnerem biznesowym dla Showmaxa, a od niedawna także dla Netfliksa. Nie wykluczone, że firma będzie w dalszym ciągu poszukiwała nowych partnerów z tego segmentu. Ostatecznie, Play zaoferuje swoim abonentom internetową telewizję oraz będzie rozwijał także oferty filmowe i serialowe. Nie wyklucza się także zwiększenie kanałów linearnych.

Wszystko okaże się w ciągu najbliższych miesięcy. Będziemy mieli już gotowe oferty, dostępne sprzęty i zobaczymy efekty strategii rozwoju segmentu rozrywkowego u operatora Play.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!